НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ, КРІМ «ДЕЛЬТИ», ПОШИРЮЄТЬСЯ ІНШИЙ ПОКИ НЕВІДОМИЙ ШТАМ КОРОНАВІРУСУ, – ОДА

Статті

На Хмельниччині 3 867 осіб лікується від коронавірусу, 631 з них – в медзакладах. За минулу добу виявлено 367 нових випадків захворювання  і зафіксовано 4 летальних. Наразі неможливо стверджувати, які саме штами «ковіду» поширюються областю. Оскільки, крім «Дельти», є інший штам, поки що невідомий.

Про це сьогодні під час брифінгу зазначив заступник голови облдержадміністрації Сергій Ткачук.

«Щодо поширення нового штаму (імовірно мовиться про «Омікрон» – ред.) вірусу, то на Хмельниччині, крім «Дельти», є інший штам. Тому що в багатьох осіб, в яких відібрали проби, не підтвердився саме «Дельта», і штам вірусу у них невідомий, але проби направили в Київ, сьогодні результатів ще не отримали. І таких осіб чимало», – сказав Сергій Ткачук.

Тож імунізація, зауважує, має активно продовжуватися. Наразі в області двома дозами щеплено 419 тисяч мешканців, тобто майже 39% населення регіону. Серед дітей віком 16-17 років вакциновано 3 099, віком 12-15 років – 634 дитини.

«Якихось складних наслідків після вакцинації у дітей не спостерігалось. Дві дози щеплення перенесені без ускладнень», – наголосив посадовець.

Додаткову (бустерну) дозу отримала вже 901 особа. В основному це, як зауважив Сергій Ткачук, медичні працівники. Він нагадав, що наразі розширено перелік професій, представники яких повинні мати обов’язкову антиковідну вакцинацію до 31 січня: закладів охорони здоров’я, а також працівники державних і комунальних установ та підприємств.

Водночас, за інформацією лікарки-епідеміологині Хмельницького облцентру контролю та профілактики хвороб Лариси Калінер, на сьогодні в області домінує штам «Дельта». Проте в Україні вже є лабораторні підтвердження «Омікрону» у хворих на COVID-19 (міста Київ, Дніпро, Львів, Київська область).

«Згідно з даними досліджень, смертність від «Омікрону» набагато нижча, ніж від попередніх штамів, хвороба протікає у легшій формі, цей штам  викликає чверть смертей пацієнтів у порівнянні з попередніми хвилями коронавірусу. Поки «Омікрон» набирає обертів, захворюваність коронавірусною інфекцією буде стабільною. Коли «Омікрон» стане домінуючим штамом, можна очікувати наступну хвилю. За прогнозом МОЗ, новий спалах слід очікувати наприкінці зими», – зазначила Лариса Калінер.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм