На Хмельниччині у лікуванні одного коронавірусного пацієнта задіяно по двоє медпрацівників

Статті

На засіданні госпітальної ради в Хмельницькій облдержадміністрації у режимі відеоселектору проаналізували стан захворюваності на коронавірусну інфекцію в області та ситуацію з наданням меддопомоги.

Наразі, за словами директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександра Худенка, найвищий рівень захворюваності – понад 4 тисячі осіб на 100 тисяч населення – у Теофіпольському районі (4774), Волочиському (4624), Ярмолинецькому (4592), а також в містах Славута (4392) та Нетішин (4305). Менше півтори тисячі – у Шепетівському, Старокостянтинівському, Ізяславському та Чемеровецькому районах. А середній показник по області – 2919,5.

За віком найбільше хворіють у 50-64 роки (12825 осіб або 35%) та 30-49 років (12605 осіб або 34,4%). Відсоток інфікованих дітей – 3,6% (це 1301 дитина). 

Померло 667 хворих або 1,8% від всіх зареєстрованих (станом на ранок 19 грудня загальна кількість підтверджених випадків COVID-19 на Хмельниччині 37 262 – ред.). Серед летальних випадків внаслідок ускладнень через COVID-19 є 12 медичних працівників.

Загалом у лікуванні стаціонарних пацієнтів із діагностованим коронавірусом задіяно 122 команди медперсоналу. До їх складу входить 1572 осіб: 370 лікарів (третя частина – анестезіологи), 698 середнього та 504 молодшого медичного персоналу. Якщо врахувати, що на сьогодні, 19 грудня, в медзакладах області лікується 802 ковідних хворих, то на кожного такого пацієнта припадатиме два медпрацівники.

Щодо ліжкового фонду, то відповідно до даних профільного Департаменту на Хмельниччині розгорнуто 2979 місць в 23-х закладах, 80% з них уже під’єднано до кисню.

«Чотири адміністративні території не мають спеціалізованого COVID-стаціонару, тому хворі Новоушицького району маршрутизуються до Дунаєвецької ЦРЛ, Білогірського – до Теофіпольської та Ізяславської, Старосинявського – до Старокостянтинівської, Ярмолинецького – до Городоцької ЦРЛ», – зазначив Олександр Худенко.

Додав, що впродовж останніх двох тижнів зайнятість ліжкомісць знизилася від 60% до 40%, і наразі тільки обласний госпіталь не працює з хворими на ковід, оскільки триває підготовка до роботи у разі ускладнення ситуації.

Для відбору та транспортування біоматеріалу для проведення досліджень методом ПЛР в області створено 55 мобільних медичних бригад у 42 закладах охорони здоров’я. Хоча за нормативними документами їх кількість повинна становити 125.

«Збільшення на 1 бригаду за місяць можливе в тому випадку, коли кількість зразків, що відбираються мобільними бригадами, перевищуватиме 150 на місяць. Фактичне навантаження на одну таку бригаду у жовтні в середньому склало 389 відборів, у листопаді– 405. Тому додали ще 2 бригади і  відправили чергове клопотання до НСЗУ і МОЗ», – сказав директор Департаменту охорони здоров’я ОДА.

За його словами, керівникам лікарень рекомендували працювати мобільним бригадам у вихідні дні. Водночас розуміють, що понаднормативне навантаження на них не дає гарантії безумовного виконання цієї рекомендації.

Для забезпечення потреб медзакладів, до фінансування з НСЗУ, самими лікарнями та Департаментом здійснюється закупівля лікарських засобів, виробів медичного призначення, деззасобів та засобів індивідуального захисту.

Обласною програмою на такі закупівлі передбачено 22 мільйони 275 тисяч гривень. Наразі закуплено ліків на 13 мільйонів 500 тисяч гривень, засобів захисту – на 3 мільйони 800 тисяч, деззасобів – на 148 тисяч 200 гривень,  тест-систем ІФА – на 554 тисячі гривень.

Як відзначив Олександр Худунко, на придбання обладнання кошти з обласного бюджету не скеровувались, проте з державних поставок отримано 4 апарати ШВЛ та очікуються додаткові поставки.

Частина медикаментів та медичних виробів, за інформацією ОДА, ще залишається у резерві «для ймовірного надзвичайного реагування». 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм