НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ЗАБОРОНИЛИ ДІЯЛЬНІСТЬ МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ, – РІШЕННЯ СЕСІЇ

Статті

Сьогодні, 4 квітня, відбулася позачергова сесія Хмельницької обласної ради. Її, за словами голови ради Віолети Лабазюк, було скликано у зв´язку з ганебними подіями 2 квітня в Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ (МП), де священники побили військового за його громадянську позицію. Тож рішення сесії стосувалися законності діяльності московського патріархату.

В засіданні взяли участь 47 депутатів, перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін, керівники правоохоронних органів, представники духовенства і теруправлінь органів влади.

Немає сьогодні важливішого завдання для кожного з нас,  для кожного українця як захист рідної землі від рашистського окупанта, збереження цілісності території нашої держави. А події, які відбулися у Свято-Покровському соборі, не мають жодного виправдання, тому що це протиправні, аморальні дії стосовно військового, і в першу чергу- стосовно людини, яка прийшла в храм Божий, стосовно людини, яка свого часу відстоювала територіальну цілісність нашої держави. Ми побачили, як піднялася вся спільнота у місті Хмельницькому, ми побачили багато обурення в соціальних мережах, серед населення нашої області, в цілому свідомих українців, які мають прагнення і кожен на своєму рівні робить внесок у наближення перемоги”, – звернулась до присутніх Віолета Лабазюк перед ухваленням рішень.

Свою позицію висловили перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, депутати Юрій Смаль та Оксана Бочкарьова. Перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін відзначив, що сотні людей, які прийшли до собору в той день, “діяли цивілізовано та в межах закону”.

Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський ПЦУ владика Павло подякував мешканцям громади та депутатам за принципову позицію в боротьбі за Україну і небайдужість заради мирного майбутнього.

Відтак депутати одноголосно ухвалили рішення рішення “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій на території Хмельницької областіяким заборонили діяльність Української православної церкви московського патріархату (офіційно зареєстрована як Київська митрополія Української православної церкви) на території Хмельницької області.

Цим же рішенням запропоновано Президентові України визначити законопроєкт “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій” як невідкладний – для його позачергового розгляду Верховною Радою.

Рекомендували владі на місцях провести інвентаризацію земельних ділянок, що перебувають в користуванні УПЦ (МП), з подальшим припиненням права користування ними, а також сприяти зміні канонічної підлеглості таких релігійних громад.

Крім того, обранці підтримали звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо припинення договорів оренди з релігійними організаціями, які не виконують вимог законів України.

Нагадаємо, 4 квітня у Хмельницькому та Кам`янці-Подільському місцеві депутати позбавили права УПЦ (МП) користуватися землями громад.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм