НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ЗАПРОВАДЖЕНО МОРАТОРІЙ НА РОСІЙСЬКОМОВНИЙ КУЛЬТУРНИЙ ПРОДУКТ, – РІШЕННЯ СЕСІЇ ОБЛРАДИ

Статті

Хмельницька обласна рада запровадила в регіоні мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації РФ території України.

За таке рішення сьогодні, 15 червня, на одинадцятій сесії облради проголосували 56 депутатів із 58 зареєстрованих у залі.

Питання щодо запровадження заборони використання російськомовного культурного контенту подала на розгляд голова обласної ради Віолета Лабазюк. За її словами, неправильно, що на випускних у школах та інших публічних заходах для наших дітей використовують російські пісні.

“У нас державна мова — українська, є багато гарних українських пісень”, – наголосила очільниця облради.

Відтак, ухваленим рішенням рекомендовано Хмельницькій обласній військовій адміністрації створити міжвідомчу робочу групу з проведення систематичної роз’яснювальної роботи про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області. У її склад включать представників правоохоронних органів, райдержадміністрацій та громадськості.

Крім того, рекомендовано органам місцевого самоврядування Хмельниччини здійснювати контроль у громадах за дотриманням цього мораторію.

Зауважимо, мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в окремих регіонах України почали вводити ще у 2018-2019 роках. Згодом ці рішення оскаржувались в суді. Так, у серпні 2019-го Верховний Суд України визнав законним рішення щодо заборони на публічне використання російськомовних пісень, фільмів, журналів тощо у Львівській області.

Нагадаємо, на “блошиному ринку” в Хмельницькому виник конфлікт через російську музику.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм