На «макарони без котлет» для пільгових учнів Ізяславського ліцею відреагував міський голова

Статті

Про кричущий факт окремого харчування учнів в Ізяславському навчально-виховному комплексі «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім. О.Кушнірука небайдужі повідомили у соціальній мережі Фейсбук 17 лютого.

Йшлося про те, що за вказівкою директора навчального закладу вчителі мали довести до відома батьків учнів із пільгових категорій сімей, які харчуються за бюджетні кошти, що відтепер їхні діти снідатимуть окремо від тих, хто платить гроші за харчування.

«Класні керівники, ледь підбираючи слова, донесли інформацію про дискримінацію дітей малозабезпечених верств населення. Сьогодні в шкільній їдальні дійсно малозабезпеченим давали «голі» макарони, а у решти дітей в тарілці лежала ще й котлета», – написали мешканці.

Інформація викликала шквал обурення не лише серед місцевих. Наступного дня на цю ситуацію відреагував Ізяславський міський голова Сергій Шлегель.

За його словами, за фактом окремого харчування, оприлюдненого в соцмережах та зі звернень громадян, виконкомом Ізяславської міської ради було вжито ряд невідкладних заходів щодо виправлення ситуації та недопущення подібного в майбутньому.

«Перш за все, було відібрано письмові пояснення у посадових осіб освітньої галузі міста, які запевнили, що відсутність м’ясної продукції в раціоні харчування учнів, які харчуються за бюджетні кошти, виникла через  відсутність укладених договорів із відповідних тендерних закупівель, – пояснив очільник міської громади. – Оскільки аукціон на м’ясо, що відбувся 15 лютого 2021 року, оскаржений одним із учасників до Антимонопольного комітету. Саме через це призупинено процедуру закупівлі».

Сергій Шлегель запевнив, що після втручання виконкому міської ради, з 18 лютого питання організації повноцінного харчування в Ізяславському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука вирішено.

«Всі діти у закладах загальної середньої освіти Ізяславської міської ради забезпечені в повному обсязі необхідними продуктами харчування. Виконкомом доручено відповідальним особами провести  моніторинг дотримання норм харчування по всіх навчальних закладах та посилено контроль за дотриманням вимог щодо харчування учнів», – повідомляє керманич Ізяслава на офіційному сайті.

Додає, що у зв’язку із виникненням цієї ситуації, неповідомленням Ізяславської міської ради, як засновника закладу, про тимчасові труднощі з харчуванням учнів, наразі  вирішується питання щодо дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб освітньої галузі громади.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм