НАЧАЛЬНИК ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОВА ЗОБОВ`ЯЗАВ ВЛАСНИКІВ БІЗНЕСУ ЕВАКУЙОВУВАТИ ВІДВІДУВАЧІВ ПІД ЧАС ТРИВОГИ

Статті

Зупиняти роботу об’єктів цивільної інфраструктури та евакуювати їх відвідувачів і працівників під час сигналу тривоги необхідно для максимального збереження людських життів. Трагедія у місті Кременчук, коли вдень 27 червня російські війська завдали ракетного удару по ТРЦ “Амстор”, показала, що нехтування керівництвом торгового центру оповіщення про повітряну тривогу призвело до загибелі 21 особи. Тож у Хмельницькій обласній військовій адміністрації офіційним документом зобов’язали власників бізнесу подбати про евакуацію відвідувачів, коли звучить сирена.

Відповідний наказ начальник ОВА Сергій Гамалій видав 11 липня, а сьогодні його оприлюднили на сайті адміністрації.

Йдеться про те, що начальники районних військових адміністрацій та голови громад мають провести роботу із суб’єктами господарювання щодо необхідності евакуації (виведення) відвідувачів із закладів при отриманні сигналу “Увага всім” та оголошенні повідомлення про повітряну тривогу.

Це стосується таких закладів:

  • торговельно-розважальні центри або комплекси, гіпермаркети, універмаги, торговельні центри, універсами, супермаркети площею 500 квадратних метрів і більше;
  • криті ринки;
  • кінотеатри;
  • заклади харчування із кількістю посадкових місць 50 і більше;
  • спортивні та фізкультурно-оздоровчі заклади (спортивні зали, басейни, аквапарки);
  • офісні центри висотою 5 і більше поверхів.

В кожному з таких закладів мають забезпечити доведення до відвідувачів та персоналу через системи оповіщення повідомлень про повітряну тривогу та інформації про заходи безпеки, найближчі місця для укриття. Крім того, з персоналом повинні провести евакуаційні тренування.

У Верховній Раді за ігнорування оповіщення про повітряну тривогу хочуть запровадити кримінальну відповідальність для бізнесу. Уже внесено відповідний законопроєкт №7546. Пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 270-2 “Порушення законодавства у сфері цивільного захисту, вчинене в умовах воєнного стану”.

За вчинення такого злочину службовою особою підприємства, установи, організації або суб’єктом підприємницької діяльності, якщо воно заподіяло шкоду здоров’ю людей, передбачено:

  • штраф від 17 000 до 51 000 гривень;
  • або виправні роботи до 2 років;
  • або обмеження волі до 3 років;
  • або позбавлення волі на той самий строк.

Якщо таке діяння вчинено повторно або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідкито нардепи пропонують:

  • позбавлення волі від 3 до 8 років;
  • а також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років.

“(…) в умовах війни, коли рашистські нелюди кожного дня наносять ракетні удари по мирних населених пунктах України, невиконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту призводить до загибелі наших громадян і виглядає, як допомога агресору”, – мовиться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Нагадаємо, в ТРЦ “Оазис” у Хмельницькому перевірили реакцію відвідувачів на сигнал повітряної тривоги.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм