ОСТАННІЙ ДЗВОНИК В УМОВАХ ВІЙНИ: ЯК ВІДЗНАЧАТИМУТЬ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ

Статті

Навчальний рік фінішує 3-го червня. Раніше свято останнього дзвоника було яскравим, гучним і багатолюдним. Війна внесла свої корективи, далося взнаки й переважно дистанційне навчання. Про те, як пролунає останній дзвоник і де вручатимуть документи про освіту в школах та дитсадках Хмельницької тергромади, розповіла виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки міської ради Ольга Кшановська.

За її словами, департамент вважає недоречним в умовах широкомасштабної війни проводити пишні святкування.

“Рекомендуємо провести свято останнього дзвоника 3 червня в режимі онлайн. Щодо вручення документів про освіту учням 4, 9 і 11 класів, то допускаємо проведення таких заходів у закладах освіти за наявності укриття для всіх учасників заходу під час повітряної тривоги. Адже безпека присутніх має бути на першому місці”, – наголосила Ольга Кшановська.

Зауважила, що захід не повинен тривати більше 45 хвилин.

“Ми бачимо це так: захід розпочинається виконанням гімну України та хвилиною мовчання в пам’ять про загиблих Героїв та мирних українців. Далі присутніх вітає керівник закладу освіти та військовик, який захищав або нині захищає нашу землю від рашистської навали (за наявності). Вони ж вручають документи випускникам. На заході можуть бути присутні батьки, або особи, які їх замінюють”, – розповіла керівниця департаменту.

Вона наголосила, що це лише рекомендації. Зараз школи й дитячі садочки автономні у своїх рішеннях, тож їх керівники несуть персональну відповідальність за організацію та проведення заходу.

Статистика від Ольги Кшановської: цьогоріч вперше в історії незалежної України документи про початкову освіту отримають 4 152 учні четвертого класу громади. Документи про базову 9-річну освіту отримають 3 216 учнів, в тому числі 46 дітей-переселенців. 1 745 випускникам 11-х класів, серед них 40 переселенцям, вручать свідоцтва про повну загальну середню освіту. 238 дев’ятикласників завершують навчальний рік з відзнакою. Претендентами на отримання золотих медалей є 161 випускник 11-х класів, а срібних – 36 випускників.

Нагадаємо, у 2021 році в Хмельницькому відбулося масштабне свято випускників з ходою містом, флешмобами, танцями під переможну на “Євробаченні” пісню гурту “Go_A”, концертом на стадіоні “Поділля” популярних місцевих музичних гуртів.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм