Пік аварійності на дорогах припадає на вечір п’ятниці, – прокурор Хмельниччини

Статті

З початку року на Хмельниччині сталося майже дві тисячі автопригод, в яких травмовано пів тисячі осіб, а пів сотні – загинуло. Майже на 5% зросла в області кількість кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту. Тим часом, як в Україні цей показник навпаки знизився – на 14 %.

Такі дані сьогодні, 29 вересня, під час брифінгу озвучив керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник.

У відомстві проаналізували основні причини дорожньо-транспортних пригод. Це – недодержання дистанції, порушення правил маневрування, перевищення безпечної швидкості, керування транспортним засобом у стані сп’яніння. Через алкоголь в аваріях травмувалось 36 осіб та троє загинуло. Серед усієї кількості потерпілих в автопригодах 32 – це діти.

За словами Олексія Олійника, пік аварійності за днями тижня припадає на п’ятницю, між 18 та 19 годинами. Тож у цей період слід бути особливо пильним на дорозі. У деяких випадках ДТП трапляються і через порушення правил, норм та стандартів, що стосуються убезпечення дорожнього руху. Цьогоріч за такими фактами розпочато 2 кримінальні провадження.

«Усі пам’ятають жахливу ДТП поблизу села Заруддя за участі інспектора сектору реагування патрульної поліції. Тоді троє осіб, серед яких малолітня дитина, загинули на місці пригоди. Можливо, їх життя можна було б зберегти, якби організація, що обслуговує цю ділянку дороги, належно потурбувалась про безпеку дорожнього руху під час виконання ремонтних робіт», – зауважив очільник прокуратури.

Олексій Олійник назвав гострою проблему руйнації доріг великоваговими транспортними засобами та фактичною відсутністю габаритно-вагового контролю на них.

«Всі бачите і відчуваєте на своїх автомобілях так звані «напливи» та «хвилі», які виникають за перевантаженими фурами. А запобіжник цьому – штрафні санкції, незастосування яких тягне за собою ухилення порушників від відповідальності і ненадходження значних коштів до бюджету», – сказав посадовець.

Додав, що прокурори теж долучилися до цієї роботи: цьогоріч судами розглянуто та задоволено 11 позовів на суму 630 тисяч гривень про стягнення плати за проїзд великовагового транспорту.

Згадав Олексій Олійник і про ДТП за участі перевізників пасажирів, які випускають на маршрути машини, що не відповідають правилам технічної експлуатації. У цьому році сталось 29 аварій за участі ліцензійного транспорту, у них постраждало 13 осіб.

«Шепетівським РУП розслідується кримінальне провадження за фактом отримання тілесних ушкоджень пасажиркою маршрутного автобуса, випавши з якого жінка отримала травми та померла», – назвав приклад керівник відомства.

За його словами, пішоходи теж нерідко стають винуватцями ДТП: перебігають у невстановлених місцях, на «зебрах» розмовляють по телефону. Стосовно пішоходів працівниками поліції складено майже 1800 адмінпротоколів.

Очільник прокуратури додав, що в цей же день проведено спільну нараду керівників правоохоронних та інших державних органів з протидії кримінальним правопорушенням з безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту на Хмельниччині.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм