Після перерахунку голосів з Хмельницької райради «вилетіла» одна з партій

Статті

Хмельницька районна ТВК виконала рішення суду та здійснила перерахунок підсумків голосування з виборів депутатів Хмельницької районної ради у межах територіальних округів №1 та №5, а відтак повторно встановила результати голосування в єдиному багатомандатному виборчому окрузі.

Як повідомляв «ХМ-ІНСАЙД», 16 листопада Хмельницький окружний адміністративний суд розглянув позовну заяву одного з кандидатів у депутати Хмельницької районної ТВК та частково задовольнив позов, зобов’язавши комісію провести повторний перерахунок підсумків голосів до районноі ради. 19 листопада Сьомий апеляційний адміністративний суд залишив це рішення в силі.

Позивач оскаржував протокольні розбіжності в сумах  голосів, які виборці віддали за партію «Опозиційна платформа – За життя». Зокрема, у протоколах Хмельницької районної ТВК за цю партію вказано на 250 голосів більше, аніж у відомостях, внесених в протоколи за результатами голосування на округах №1 і №5.

Відтак, як свідчить уточнений протокол ТВК, опублікований спостерігачами ОПОРИ, в результаті перерахунку змінився розподіл мандатів між політичними партіями в Хмельницькій районній раді. Наразі склад райради формують 6, а не 7 партій.

«Опозиційна платформа – За життя», якій за попереднім протоколом належало 4 місця в раді, відповідно до нового не подолала 5-відсоткового бар’єру, а отже, не бере участі в розподілі мандатів.

Згідно з оновленими даними, 2 мандати додалося «Команді Симчишина» та по одному партії «За конкретні справи» і ВО «Батьківщина».

Отже, в результаті 64 місця в Хмельницькій районній раді політичні сили розподілили таким чином:

  • «Команда Симчишина» (57 946 голосів/27,57%) – 20 (було 18) мандатів;
  • «За майбутнє» (32 388 голосів/15,41%) – 11 (було 11) мандатів;
  • «Слуга народу» (25 937 голосів/12,34%) – 9 (було 9) мандатів;
  • «За конкретні справи» (23 762 голоси/11,3%) – 9 (було 8) мандатів;
  • ВО «Батьківщина» (22 026 голосів/10,48%) – 8 (було 7) мандатів;
  • «Європейська солідарність» (20 162 голоси/9,59%) – 7 (було 7) мандатів.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм