У «Хмельницькгаз Збуті» заперечили можливість розбавлення газу домішками

Статті

(Скріншот з відео Світлани Кучер)

Із настанням холодів мешканці Хмельниччини почали все більше нарікати на погіршення якості газу. Споживачі вважають, що до нього щось домішують. «Горить, але не гріє. Полум’я дивне – не голубе, а жовте… Лічильник крутить, як і раніше, але тепла немає. Вони там щось «бодяжать», а з нас здирають зайві гроші» – обурюються в соцмережах мешканці різних районів області. У постачальника ТОВ «Хмельницькгаз Збут» є своє пояснення цій ситуації.

Технічні фахівці компанії заперечують можливість розбавлення газу домішками і стверджують, що це дуже небезпечно та економічно недоцільно. Називають декілька факторів:

  • додавання в газову систему кисню може призвести до вибуху газоповітряної суміші;
  • додавання інертного азоту призводить до відриву полум’я, і як наслідок – переривання процесу горіння, що створює велику небезпеку для споживачів;
  • для закачування в газотранспортну систему стороннього газу потрібно мати спеціальне компресорне обладнання, якого у газовиків немає;
  • сторонній газ для підмішування, наприклад, азот, коштує дорожче природного газу.

Відтак, на думку технічних спеціалістів, колір полум’я, яким горить газ, залежить більше не від самого газу, а від умов, у яких він спалюється.  Зокрема, від неправильної експлуатації газових приладів.

«Наприклад, якщо газовий пальник на плиті давно не чищений та засмічений, знижується подача газу і зростає час, необхідний на підігрів води», – зауважують в «Хмельницькгаз Збуті».

Також однією з причин погіршення якості газу називають недостатньо провітрюване приміщення. Внаслідок зниження концентрації кисню і підвищення концентрації вуглекислого газу зростають витрати блакитного палива і збільшується час нагрівання води.

Підвищена вологість у приміщенні теж може впливати на якість газу, вважають фахівці компанії.

Запевняють, що увесь газ, який постачає ТОВ «Хмельницькгаз Збут», калорійний та якісний. А причиною його погіршення може бути технічний стан трубопроводів, за які відповідальність несе облгаз.

«Проте іноді, на жаль, крім згаданих причин, залишає бажати кращого технічний стан трубопроводів, а це вже зона відповідальності оператора газотранспортної мережі та облгазів. Адже за якість блакитного палива за законом відповідає не постачальник («Хмельницькгаз Збут»), а саме оператор газотранспортної системи України», – зауважили в товаристві.

Як же діяти в цій ситуації споживачеві?

Спочатку варто подивитися, чи не забруднена газова плита. Для цього потрібно почистити сопло пальника, в такому разі  краще скористатися послугами газової служби «104». Також корисно провітрювати квартиру, це може допомогти вирішити проблему низької якості газу.

Якщо ж всі ці заходи не принесли очікуваного ефекту, причина поганого горіння газу полягає в недостатньому тиску в системі. За цей процес також відповідає облгаз.

Зауважимо, проблема погіршення якості блакитного палива для українських споживачів не нова. Така ситуація спостерігається роками. При цьому лічильники справно нараховують куб за кубом. Газ в Україні просто не чистять, на відміну  від Європи, де його доводять до потрібного стану спеціальною очисткою. Більше того, в інтересах населення  постачальник у більшості європейських країн відправляє споживачу детальний рахунок, у якому зазначена спожита кількість газу в кубічних метрах і теплота згоряння. Все це разом визначає кількість і якість спожитого газу, за який треба заплатити.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм