У «Хмельницькгаз Збуті» заперечили можливість розбавлення газу домішками
Із настанням холодів мешканці Хмельниччини почали все більше нарікати на погіршення якості газу. Споживачі вважають, що до нього щось домішують. «Горить, але не гріє. Полум’я дивне – не голубе, а жовте… Лічильник крутить, як і раніше, але тепла немає. Вони там щось «бодяжать», а з нас здирають зайві гроші» – обурюються в соцмережах мешканці різних районів області. У постачальника ТОВ «Хмельницькгаз Збут» є своє пояснення цій ситуації.
Технічні фахівці компанії заперечують можливість розбавлення газу домішками і стверджують, що це дуже небезпечно та економічно недоцільно. Називають декілька факторів:
- додавання в газову систему кисню може призвести до вибуху газоповітряної суміші;
- додавання інертного азоту призводить до відриву полум’я, і як наслідок – переривання процесу горіння, що створює велику небезпеку для споживачів;
- для закачування в газотранспортну систему стороннього газу потрібно мати спеціальне компресорне обладнання, якого у газовиків немає;
- сторонній газ для підмішування, наприклад, азот, коштує дорожче природного газу.
Відтак, на думку технічних спеціалістів, колір полум’я, яким горить газ, залежить більше не від самого газу, а від умов, у яких він спалюється. Зокрема, від неправильної експлуатації газових приладів.
«Наприклад, якщо газовий пальник на плиті давно не чищений та засмічений, знижується подача газу і зростає час, необхідний на підігрів води», – зауважують в «Хмельницькгаз Збуті».
Також однією з причин погіршення якості газу називають недостатньо провітрюване приміщення. Внаслідок зниження концентрації кисню і підвищення концентрації вуглекислого газу зростають витрати блакитного палива і збільшується час нагрівання води.
Підвищена вологість у приміщенні теж може впливати на якість газу, вважають фахівці компанії.
Запевняють, що увесь газ, який постачає ТОВ «Хмельницькгаз Збут», калорійний та якісний. А причиною його погіршення може бути технічний стан трубопроводів, за які відповідальність несе облгаз.
«Проте іноді, на жаль, крім згаданих причин, залишає бажати кращого технічний стан трубопроводів, а це вже зона відповідальності оператора газотранспортної мережі та облгазів. Адже за якість блакитного палива за законом відповідає не постачальник («Хмельницькгаз Збут»), а саме оператор газотранспортної системи України», – зауважили в товаристві.
Як же діяти в цій ситуації споживачеві?
Спочатку варто подивитися, чи не забруднена газова плита. Для цього потрібно почистити сопло пальника, в такому разі краще скористатися послугами газової служби «104». Також корисно провітрювати квартиру, це може допомогти вирішити проблему низької якості газу.
Якщо ж всі ці заходи не принесли очікуваного ефекту, причина поганого горіння газу полягає в недостатньому тиску в системі. За цей процес також відповідає облгаз.
Зауважимо, проблема погіршення якості блакитного палива для українських споживачів не нова. Така ситуація спостерігається роками. При цьому лічильники справно нараховують куб за кубом. Газ в Україні просто не чистять, на відміну від Європи, де його доводять до потрібного стану спеціальною очисткою. Більше того, в інтересах населення постачальник у більшості європейських країн відправляє споживачу детальний рахунок, у якому зазначена спожита кількість газу в кубічних метрах і теплота згоряння. Все це разом визначає кількість і якість спожитого газу, за який треба заплатити.
Дізнавайтеся новини першими на Телеграм
Влада на місцях, або що може робити кожен громадянин Не слід покладатися лише на президента, […]
Нарешті в Україні завершилися місцеві вибори, на яких громадяни обрали нових управлінців для своїх громад. […]
Усі представники сфери обслуговування Хмельницької області з 16 січня 2021 року повинні перейти на державну […]