Повернути з полону додому: на Хмельниччині оголосили безстрокову акцію підтримки “азовців”

Суспільство

Безстрокову акцію “Поверніть Героїв додому” оголосили на Хмельниччині. Про таке рішення повідомили вчора, 15 серпня, під час спільної пресконференції громадських і волонтерських організацій, благодійних фондів та представників родин захисників “Азовсталі” в області.

Головною метою акції є підтримка родин українських військовополонених, посилення інформаційної кампанії щодо висвітлення реального поводження з ними, звернення до міжнародних організацій, які взяли на себе зобов’язання відповідно до Женевських конвенцій контролювати умови проживання бранців, із закликом активізувати роботу з їх обміну та визволення.

Учасники пресконференції зазначили, що крайньою точкою немовчання стали події в Оленівці. Коли рашисти у ніч на 29 липня на території колишньої виправної колонії, де утримували оборонців Маріуполя, підірвали будівлю. За даними окупантів, загинуло пів сотні українських захисників, ще 130 поранено. Після цієї трагічної події в Україні прокотилась хвиля акцій на підтримку полонених захисників “Азовсталі”, які стали символом мужності та нескореності.

Як повідомляють організатори, акції “Поверніть Героїв додому” проходитимуть щоп’ятниці з 12 до 13 години. Адже символічно, що саме п’ятниця стала останнім днем, коли “азовці” покинули завод, і саме у п’ятницю окупанти безжально спалили табір в Оленівці.

Ініціатори заходу висловили сподівання, що тепер щоп’ятниці українці збиратимуться на центральних майданах міст, селищ та сіл України, на площах міст світу, допоки останній Герой не повернеться з полону до рідної домівки.

Нагадаємо, 8 серпня у Хмельницькому близько тьох сотень людей зібралися на чергову акцію з підтримки військовополонених захисників Маріуполя.

Читайте також:

Хмельницька парамедикиня з “Азовсталі”, яка потрапила у ворожий полон, просить не мовчати

(За матеріалами Хмельницької обласної ради)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм