У Хмельницькому очікують першу партію індійської вакцини від COVID-19

Здоров‘я

У Хмельницькому замість раніше анонсованої вакцини від COVID-19  американського виробництва «Pfizer» очікують вакцину «AstraZeneca» виробництва Індії. Щоправда, точна дата її надходження в місто невідома.

Про це сьогодні, 23 лютого, під час онлайн брифінгу повідомив заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш.

За його словами, наразі вакцина уже прибула в Україну, але немає точної  дати її надходження в регіон. Орієнтовно очікують на початку березня.

«Сподіваємось, що в перших числах березня вакцина проти коронавірусу буде в Хмельницькому. Мобільні бригади, а їх чотири, вже завершили навчання і готові до початку проведення вакцинації. На сьогодні в першу чергу потрапляють 377 медиків міста, які працюють у ковідних бригадах», – сказав посадовець.

Однак, як додає Роман Примуш, на щеплення погодилися не всі. Ці вагання, на його думку, пов’язані з тим, що більшість медпрацівників раніше орієнтувалася на вакцину «Pfizer». Тож наразі остаточний список ще не затверджений. І від нього залежатиме, яка кількість доз вакцини надійде в обласний центр.

Вакцина «AstraZeneca» в українському аеропорту (фото facebook.com/maksym.stepanov.officia)

Зауважимо, напередодні головний санітарний лікар Віктор Ляшко назвав регіони, куди першочергово розведуть вакцину після її прибуття в Україну і розмитнення: Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька області та м. Київ. В інші області запланована  доставка наступного дня.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм