БІЛЬШІСТЬ ОЧИСНИХ СПОРУД ПРАЦЮЮТЬ НЕЗАДОВІЛЬНО І ПОТРЕБУЮТЬ РЕКОНСТРУКЦІЇ, – ХМЕЛЬНИЦЬКА ОДА

Статті

На Хмельниччині основними водними проблемами є значний обсяг забруднюючих скидів у річки, замулення, а також уповільнення водообміну внаслідок надмірного створення штучних водойм. Все це призводить до погіршення якості води і деградації русел.

Таку інформацію озвучила сьогодні, 27 липня, на засіданні колегії Хмельницької облдержадміністрації директорка Департаменту природних ресурсів та екології Ганна Богданович.

За словами посадовиці, до поверхневих водних ресурсів Хмельницької області належать 3 733 річки, 42 водосховища та 2 913 штучно створених ставків. Торік обсяги скидання до них недостатньо очищених зворотних вод збільшилися на 6,2%. Головна причина – незадовільна робота очисних споруд.

Головною водною проблемою є неналежна робота очисних споруд, – Ганна Богданович

«Найбільшими забруднювачами залишаються комунальні підприємства: «Хмельницькводоканал», «Міськводоканал» Дунаєвець, «Віньковецький комунсервіс», «Білогір’яспецтрансбуд», Красилівське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства, Теофіпольське виробниче управління ЖКГ, ДУ «Шепетівська виправна колонія № 98», громадське об’єднання «Вікторія» смт Ярмолинці», – йдеться в інформації ОДА.

Як зазначила Ганна Богданович, на сьогодні очистка зворотних вод не здійснюється у селищах Летичів та Віньківці через несправність очисних споруд. Неефективно працюють очисні споруди у містах Волочиськ, Деражня, Дунаївці, Ізяслав, Красилів, Старокостянтинів, в селищах Нова Ушиця, Ярмолинці. Вони старі та потребують модернізації й реконструкції.

«В Старій Синяві необхідна реконструкція мулових майданчиків, а також каналізаційно-насосної станції. У містах Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Славута та Шепетівка очищення зворотних вод проводиться в межах нормативних показників, але через фізичне та моральне зношення очисні споруди теж потребують реконструкції», – зауважила чиновниця.

Відтак, на сьогодні реалізуються проєкти з будівництва очисних споруд у смт Віньківці (ступінь будівельної готовності 38%, завершення робіт заплановано до кінця поточного року), у містах Городок (побудована I черга, проводяться пуско-налагоджувальні роботи) та Дунаївці (ступінь будівельної готовності 75%, завершення робіт заплановано до кінця поточного року).

Крім того, програмою охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області на 2021-2025 роки у ряді населених пунктів  передбачено будівництво та реконструкцію очисних споруд і каналізаційних мереж, створення водоохоронних зон.

Зокрема, на 2021 рік за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів  затверджено фінансування реконструкції  очисних споруд та напірного колектора в місті Дунаївці – 7,53 мільйона гривень, будівництва очисних споруд у Віньківцях – 24,8 мільйона гривень.

Уже розроблена проєктна документація та вишукуються джерела фінансування з будівництва каналізаційних очисних споруд господарсько-побутових стоків у місті Хмельницький (загальна вартість 875 мільйонів гривень), з реконструкції каналізаційних очисних споруд у смт Стара Ушиця(12,8 мільйона гривень), продовження робіт з будівництва очисних споруд каналізації в Городку(залишкова вартість 12,8 мільйона гривень).

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм