ЧЕРЕЗ ПАНДЕМІЮ В МЕДЗАКЛАДАХ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ НА ТРЕТИНУ ПОМЕНШАЛО ПАЦІЄНТІВ, – ОДА

Статті

Пандемія коронавірусу, яка співпала з періодом проведення реформи в медицині, внесла суттєві корективи у діяльність закладів охорони здоров’я Хмельниччини. Кількість амбулаторних та стаціонарних пацієнтів зменшилась майже на третину, а штатна чисельність медперсоналу – на 1 368 посад. При цьому, за півтора року «ковідом» перехворіли близько 90 тисяч мешканців області.

Такі дані озвучив на засідання колегії Хмельницької облдержадміністрації  директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Завроцький.

За його словами в області наразі функціонує 87 закладів охорони здоров’я, з них 32 центри ПМСД, 36 закладів вторинної спеціалізованої медичної допомоги та 19 обласних закладів третинного високоспеціалізованого рівня.

Через COVID-пандемію відвідуваність амбулаторно-поліклінічних закладів знизилась на 29%, кількість стаціонарних хворих, а також проведених ультразвукових, функціональних та ендоскопічних досліджень – майже на третину, операцій у стаціонарах – на 22%, у поліклініках – на 29%.

Окрім того, внаслідок оптимізації закладів охорони здоров’я за 2020 рік  на 1 368 штатних посад стало менше, і наразі працює 22 215 осіб медперсоналу: 4 353 лікаря, 9 256 – середнього медичного персоналу, 4 286 – молодшого та 4 113 – іншого.

При цьому торік гостру респіраторну хворобу COVID-19 зареєстровано у майже 40 тисяч населення області та за п’ять місяців цього року – ще в понад 48 тисяч осіб. Померло у минулому році 505 хворих, за п’ять місяців цього року — 1 135.

В умовах «червоної» зони у 27 лікарнях розгорнули 3 327 «ковідних» ліжок. Пік припав на 12 квітня, коли у всіх стаціонарах перебувало 2 759 хворих та осіб з підозрою.

Наразі в області триває антиковідна вакцинальна компанія. Діє 64 мобільних бригади для роботи на тимчасових пунктах щеплень та 80 постійних пунктів щеплень при центрах ПМСД.

За інформацією Олександра Завроцького, станом на 18 червня щеплено майже 44 тисячі жителів або 3,5% населення області, з них 39 тисяч отримали першу дозу і понад 4,5 тисячі — дві дози та завершили вакцинацію. Із загальної кількості вакциною «АстраЗенека» щеплено 65%, «Сіновак» – 7,6% та «Пфайзер» – 17,4%.

Для проведення щеплень у вихідні з червня розгорнуті центри вакцинації в містах Хмельницький і Кам’янець-Подільський. Вивчається доцільність роботи такого центру й у Славуті.

(Фото пресслужби Хмельницької ОДА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм