ХМЕЛЬНИЧЧИНУ ВІДВІДАЛА ТОРГОВА МІСІЯ ШТАТУ ЮТА (США): МЕТА ВІЗИТУ

Статті

Делегація штату Юта (США) у складі близько тридцяти осіб на чолі з сенатором штату Стюартом Адамсом завітала на Хмельниччину. В обласній раді наголошують – це не випадково. Адже візит американської сторони є результатом домовленостей, які було досягнуто головою Хмельницької облради Віолетою Лабазюк під час робочої поїздки до штату у минулому році.

Американська делегація в Україні має на меті налагодити тісну співпрацю між лідерами державного та приватного секторів Юти й України, особливо в оборонному та технологічному секторах, встановити довгострокові зв´язки між громадянським суспільством і бізнес-спільнотами регіонів, зокрема у сферах сільського господарства, альтернативної енергетики та інвестицій у нерухомість. Також іноземці планують продовжити тут всі гуманітарні проєкти.

Про це йшлося під час зустрічі учора,1 травня, представників штату Юта та Хмельницької області.

Зауважимо, гуманітарна допомога від американських благодійників на Хмельниччину надходила з перших днів повномасштабного вторгнення. Проте активна фаза міжнародної співпраці між регіонами розпочалася у вересні 2022 року під час відвідин головою обласної ради цього штатуНагадаємо, тоді метою було напрацювати перспективи спільної волонтерської діяльності та надання посильної допомоги українцям. Відтак, вже більше року на Хмельниччину від благодійників штату Юта систематично надходить гуманітарна допомога: продукти харчування, одяг та взуття, засоби особистої гігієни, медичне обладнання та ліки — загалом на майже 18 000 000 доларів.

Під час нинішнього візиту сторони обговорили подальші шляхи реалізації спільних проєктів для підтримки родин ВПО, що проживають на Хмельниччині, військовослужбовців та розвитку економіки області.

«Ми вдячні усім країнам, які допомагають в умовах російсько-української війни нашому регіону зокрема, і державі в цілому. Приємно, що благодійні організації штату Юта змогли об´єднатися і направити багатомільйонну допомогу для 386 000 ВПО, які відвідали область транзитом, і для майже 86 000 переселенців, які наразі проживають на Хмельниччині, а також для наших захисників, які проходять лікування і реабілітацію у медичних закладах, і які зараз перебувають на передовій. Загалом сьогодні весь світ робить неоціненний внесок у Перемогу», – сказала Віолета Лабазюк.

Сенатор штату Юта Стюарт Адамс наголосив, що американці відчувають біль українців та готові й надалі надавати посильну допомогу нашій державі. 

«Ми йдемо пліч-о-пліч з Україною і будемо з Україною до Перемоги та допомагатимемо їй економічно розвиватися, аби українці мали гідний рівень життя. Штат Юта і Хмельниччина – друзі!», – сказав Стюарт Адамс.

У рамках зустрічі підписано Меморандум про співпрацю і партнерство між  Хмельницькою обласною радою і благодійною організацією «AUGUST MISSION» у сфері благодійної діяльності.

Меморандум передбачає надання благодійної допомоги:

  • постраждалим від війни внутрішньо переміщеним особам через центри видачі гумдопомоги при органах місцевого самоврядування;
  • комунальним закладам охорони здоров’я, соціального захисту, освіти та культури;
  • будинкам дитини, будинкам та школам-інтернатам, дитячим будинкам сімейного типу, школам соціальної реабілітації, притулкам для неповнолітніх, викладачам та вихователям цих закладів;
  • малозабезпеченим особам, які її потребують;
  • фондам, благодійним, громадським та іншим неприбутковим організаціям.

Зі словами вдячності за систематичне надання благодійної допомоги і постійну підтримку українського народу Віолета Лабазюк вручила нагрудні знаки сенатору штату Юта Стюарту Адамсупрезиденту і генеральному директору Всесвітнього торгового центру Майлзу ХансенуПочесному консулу України у м.Солт Лейк Сіті Джонатану Фрідмену та генеральному директору компанії «Marq» Оуену Фуллеру.

Також від Хмельниччини їм подарували українські сувеніри – вишиті рушники, ляльки-мотанки, декоративні тарілки зі самчиківським розписом. Усі члени делегації отримали комплекти українських пам´ятних поштових марок, присвяченим нашим захисникам, і шеврони Держприкордонслужби та Сил спецоперацій України.

А на знак дружби, співпраці та підтримки учасники зустрічі залишили підписи на спільному українсько-американському прапорі та сфотографувалися на згадку.

Сьогодні, 2 травня, американська делегація на Хмельниччині планує ознайомитись з роботою центру видачі гуманітарної допомоги, яким скористалися уже понад 58 000 переселенців. Окрім того, іноземці побувають у медзакладах, куди за сприяння благодійників штату Юта було спрямовано відповідне обладнання та розхідний медичний матеріал на суму понад 2 000 000 доларів для надання мешканцям області та ВПО якісної та вчасної лікарської допомоги.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм