НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ МАЙЖЕ 2 МЛН ГРН «КОВІДНОГО» ФОНДУ ВИТРАЧЕНІ З ПОРУШЕННЯМИ, – ДЕРЖАУДИТСЛУЖБА

Статті

Фінансові збитки під час використання через публічні закупівлі на Хмельниччині коштів«ковідного» фонду склали 1,9 мільйона гривень. Більшість цієї суми уже відшкодовано. За деякими фактами розпочато кримінальні провадження.

Такими є результати перевірок у першому кварталі цього року, проведених Управлінням Західногоофісу Державної аудиторськоїслужби в Хмельницькій областіПро них детальнішерозповіли ексклюзивно виданню «ХМ-ІНСАЙД». 

Аудитори перевірили більше сотні публічних закупівель та додержання інших вимог законодаствазакладами охорони здоров’я області, які стосувалися використання коштів субвенцій з держбюджетуна забезпечення киснем лікарень, що надають допомогу пацієнтам з COVID-19. Також перевіриливитрати «ковідного» фонду на придбання медзакладами рентгенівського обладнання іультразвукової діагностики.

«Нашим спеціалістам довелося, так би мовити, пройти непростий шлях, абиобладнання вартістю понад 1,3 мільйона гривень опинилася там, де й повинно бути – в медзакладі. Адже на його закупівлю були витрачені кошти платників податків: частина коштів державної субвенції, частина місцевого бюджету і власні грошілікарні», – розповів заступник начальника Західного офісу Держаудитслужби АнатолійМарценюк.

Заступник начальника Західного офісу Держаудитслужби Анатолій Марценюк (фото «ХМ-ІНСАЙД») 

Йдеться про кисневу станцію, що в комунальному медично музакладі  «Спеціалізованамедико-санітарна частина метішин». За словами  Анатолія Марценюка, під час перевіркибезпосередньо в медзакладі аудитори не виявили цього обладнання, хоча кошти вжебули перераховані

«Спеціалістам Держаудитслужби надали для перевірки договори відповідальногозберігання цього обладнання, яке нібито знаходилось на той момент у столиці, згодом чомусь за документами киснева станція «опинилася» на зберіганні в Дніпропетровській області. І  поки наші працівники вживали заходи задля пошукуфактичного місцезнаходження дороговартісного обладнання, його таки доставили в СМСЧ Нетішина»каже Анатолій Марценюк.

Киснева станція НМР «СМСЧ м. Нетішин» вартістю 1,33 млн грн (фото Нетішинськоі МР)

Суттєві фінансові збитки лікарням також завдано внаслідок укладання договорів з ТОВ«ХОВП «Медтехніка».  Тут встановлено ряд порушень щодо завищення цим товариством вартостіпослуг із влаштування, монтажу, поточного ремонту систем киснепостачання Внаслідок розміршкоди, завданої закладам охорони здоров’я Хмельниччини, склав 518,9 тисячі гривень.

«В основному, йдеться про витрати за рахунок накрутки вартості придбанихматеріалів для встановлення, монтажу та обслуговування кисневих станцій. Але реально суму збитків можна вважати набагато більшою. Нам не вдалося дослідитивсі договори і всю проектно-кошторисну документацію, оскільки ревізорів на зустрічні звірки за усіма перевіреними об’єктами товариство ХОВП «Медтехніка» не допустило. Наразі ми очікуємо реакції Нацполіції, яка за нашими матеріалами розпочала досудове розслідування», –  зауважує Анатолій Марценюк.

Найбільшу суму збитків від «співпраці» з «Медтехнікою» виявлено в  КНП «Хмельницькийобласний госпіталь ветеранів війни» – на 228,2 тисячі гривень. З них 26,4 тисячі уже відшкодовано медзакладу.

У  КП «Хмельницька міська лікарня» збитки становлять 153,9 тисячі гривень. Тут, кажуть, активно вживають заходів для  усунення порушення: з метою подання позову до суду направлено претензіїдо ТОВ «ХОВП «Медтехніка» про відшкодування завданих матеріальних втрат.

Порушення фактичного невиконання робіт, передбачених проектно-кошторисною документацією,виявлено і в ряді інших лікарень:
КНП «Кам’янець-Подільська міська лікарня» – 3 600 гривень (не повернуто);
– КНП «Шепетівська центральна районна лікарня» – 54,5 тисячі гривень Медтехніка» відшкодувала завищену вартість робіт на рахунок лікарні);
КП «Славутська міська лікарня ім. Ф.М. Михайлова» – 64,1 тисячі гривень (відшкодовано на розрахунковий рахунок лікарні 32,3 тисячі гривень);
– КП «Хмельницька інфекційна лікарня» – 2 500 гривень (повністю відшкодовано на розрахунковий рахунок медзакладу);
– КНП «Городоцька міська багатопрофільна лікарня» – 12,2 тисчі гривень (порушення усунутошляхом передачі лікарні кошторисної документації);
– КНП «Красилівська багатопрофільна лікарня» – 12,5 тисячі гривень (всю суму відшкодовано на розрахунковий рахунок лікарні). 

На сьогодні, наголошують в Держаудитслужбі, робота посадових осіб замовників щодо дотриманнязаконодавства у сфері закупівель як в галузі медицини, так і в інших, перебуває на контроліУправління

«Зокрема, тривають перевірки закупівель та реалізація матеріалів по Розсошанськійселищній раді, Управлінні комунальної інфраструктури Хмельницької міськради, Службі автомобільних доріг в області. Лише в двох останніх встановлено витрат ізпорушенням на півтора мільйона гривень», – констатує Анатолій Марценюк.

В Управлінні озвучили загальну статистику за результатами моніторингів закупівель, проведених у першому півріччі: виявлено порушень на суму понад  260 мільйонів гривень, попередженопорушень та їх наслідків на майже 50 мільйонів, відмінено 14 процедур закупівельзагальною очікуваною вартістю 27,7 мільйона та розірвано 27 договорів на 22,2 мільйонагривень.

 

ДО ТЕМИ: Під час закупівлі обладнання для амбулаторій Хмельниччини організатори злочинної схеми, до якої причетні голова та секретар тендерного комітету одного з державних підприємств області, привласнили 600 тисяч гривень. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм