На Хмельниччині медикам, які працювали в мобільному госпіталі, не доплатили за лікування коронавірусних

Статті

У Славутській міській лікарні ім. Ф.М.Михайлова – критична ситуація через невиплату медперсоналу квітневих доплат за лікування коронавірусних хворих. У тому числі й коштів, передбачених за роботу у мобільному госпіталі. 

Про це йшлося на розширеному засіданні депутатської комісії, як зазначають в міськвиконкомі Славути.

За словами директора медичного закладу Леоніда Радзивілюка, його підлеглі впродовж квітня, не шкодуючи власного життя та здоров’я, рятували 298 хворих на коронавірус; повністю пролікований і виписаний 221 пацієнт. Майже всім їм була потрібна киснева підтримка.

Крім того, персонал медзакладу надавав допомогу «ковідним» пацієнтам резервного мобільного госпіталю, який, за рішенням обласної влади,  розгорнули на території Славутської лікарні. Нагадаємо, першого хворого госпіталь, що належить Державній службі з надзвичайних ситуацій, прийняв 12 квітня, а згорнув роботу 30 квітня.

Резервний мобільний госпіталь на території Славутської міськлікарні

«Медзаклад завчасно подав пропозиції із закупівлі медичних послуг щодо COVID-19. Проте до цього часу зароблені кошти залучений медичний персонал лікарні не отримав, і не зрозуміло, як це надалі буде вирішено, – каже Леонід Радзивілюк. – Йдеться про 3,5 мільйона гривень доплат за лікування коронавірусної інфекції в стаціонарних умовах за квітень, включаючи мобільний шпиталь. Ці надбавки і так почали зменшувати: якщо у грудні ми отримали 6 мільйонів, в січні лише 2,7 мільйона, в лютому – 3,3, в березні – 4,3, то вже у квітні-травні – жодних коштів».

Додає, що в цю суму входять і витрати за кисень.

Зауважимо, з 1 червня Славутську міську лікарню визначено як один із чотирьох в області базових закладів з надання допомоги хворим на «ковід». Проте, за словами Леоніда Радзивілюка, лікарня не має ні відповідного договору, ні гарантій оплати за це.

Міський голова Василь Сидор стверджує, що місцевий медперсонал дуже відповідально та професійно виконував свою роботу.

«А що ми зараз маємо? Повідомлення про те, що за квітень-травень славутським медикам не будуть виплачені «ковідні» доплати? Крім цього, зросли й інші витрати, наприклад, на енергоносії, потрібно закупляти кисень, ліки, засоби індивідуального захисту тощо. Яким чином це компенсувати?», – нарікає очільник міської громади.

Тож депутатська комісія вирішила: якщо питання з коштами найближчим часом не буде закрите, скликатимуть позачергову сесію  міської ради та направлятимуть до найвищих державних інстанцій відповідне звернення. Запевняють: як би там не було, а готові усіма дозволеними законодавством методами захищати права медиків.   

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм