НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ПРОБЛЕМУ З ПОСТАЧАННЯМ КИСНЮ В МЕДЗАКЛАДИ УСУВАЮТЬ В «РУЧНОМУ» РЕЖИМІ (ВІДЕО)

Статті

Ситуація із постачанням кисню в медичні заклади наразі критична не лише на Хмельниччині, а й по всій Україні. В нашому регіоні з цим більш складно, оскільки не маємо підприємства, яке виробляє кисень. А кількість  госпіталізованих із коронавірусним захворюванням, які потребують кисневої підтримки, зростає. Тому проблему доводится розв’язувати в «ручному» режимі.

Про це журналістам сказав заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук.

За його словами, кожен медзаклад області має контракт з постачальником кисню, здебільшого йдеться про Львівський завод. Але зважаючи на його завантаженість, наразі виробник не може забезпечити достатню для лікарень потребу.

«Ми упродовж тижня займаємося цією ситуацією. Підключаємо нардепів та представників МОЗу для контрактування з іншими виробниками кисню, – зазначив Сергій Ткачук. – Дійсно, була настільки критична ситуація, що мова вже йшла на години забезпечення киснем. Нам частково допомогла Тернопільщина. Автомобіль, який їхав з рідким киснем у Чернівці, направили у Хмельницьку міську лікарню: вночі сюди доставили 2 тонни рідкого кисню. Вдалося домовитися з Дніпропетровщиною – доставили 20 тонн рідкого кисню, яким заповнюємо кріоцилінди».

Він зауважив, що крім того, депутати облради підтримали пропозицію щодо встановлення стаціонарних кисневих станцій в 10-ти опорних лікарнях, а також в Хмельницькій інфекційній лікарні й обласному госпіталі ветеранів війни.

«Але це довготривала процедура, оскільки лікарні мають різні технічні можливості. Тому потрібно, щоби спеціалісти все це спроєктували і розрахували, аби зрозуміти, скільки область потребує коштів на встановлення таких станцій.  В цьому році плануємо все забезпечити», – сказав чиновник.

Як розповів «ХМ-ІНСАЙД» заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш, ситуація із киснем в міській громаді складна, але завдяки порозумінню з представниками МОЗу та допомозі з інших регіонів її вдалося дещо стабілізувати. Та чи надовго і чому виник кисневий дефіцит? Надалі – у відео…

Нагадаємо, в Нетішині встановили власну кисневу станцію, яка працює і виробляє кисень в режимі безперервної роботи.

У Славуті розпочато роботи з розгортання і монтажу єдиного в Україні польового шпиталю ДСНС на 120 ліжкомісць.

За даними МОЗ, Хмельниччина є «абсолютним» лідером COVID-госпіталізації. Показник рівня госпіталізації в 60 на 100 тисяч населення не перевищено лише у Кіровоградській, Луганській та Херсонській областях. У решті 22-х регіонах цей рівень перейшов норму.

Найвищий показник COVID-госпіталізацій у Хмельницькій (128,1 – більше, ніж напередодні),Житомирській (115,5 – менше, ніж напередодні) областях та у Києві (114,4 – більше, ніж напередодні).

Згідно з інформацією Хмельницької ОДА, завантаженість ковідних ліжкомісць з киснем складає 64,0% (без підозр). Стаціонарно лікуються 2043 хворих, ще 381 особа має підозру. Розгорнуто додатково 60 ліжкомісць у Білогірській багатопрофільній лікарні. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм