На Хмельниччині зареєстрували новий історико-культурний музей

Статті


Відбулася офіційна реєстрація комунального закладу культури «Малієвецький обласний історико-культурний музей», розташованого в Малієвецькому палаці на території Дунаєвецької громади.

Про це повідомили в управлінні культури Департаменту інформаційної діяльності, культури національнотей та релігій Хмельницької облдержадміністрації.

«Нове життя Малієвецького палацу. Дата, яку тепер вважатимемо офіційним днем народження нового музею. 30 вересня 2021 року офіційно зареєстровано комунальний заклад культури «Малієвецький обласний історико-культурний музей», рішення про створення якого було прийняте на сесії Хмельницької обласної ради у квітні цього року», – йдеться в інформації управління.

Як зазначила на своїй сторінці у Facebook голова громадської організації  «Малієвецька спадщина» Анастасія Донець, реєстрація нового закладу відбулася у місті Дунаївці. 

Процес створення музею зайняв рекордно короткі терміни, здебільшого спричинений необхідністю врятувати чудово збережену пам‘ятку архітектури 18 століття, котра втратила свого балансоутримувача – обласний дитячий спеціалізований санаторій «Світанок» – і опинилась під загрозою руйнації.

«Справа порятунку чудового палацово-паркового комплексу виявилася неймовірним компонентом, що об‘єднав у спільній меті активістів, волонтерів, краєзнавців, архітекторів, реставраторів, колишніх працівників санаторію, діячів сфери культури, туризму, представників влади, політиків різних партій, бізнесменів і представників місцевої влади. Історія створення музею в Маліївцях вже гідна екранізації та історичного роману», – зазначила Анастасія Донець.

Нагадаємо, влада і громадськість обговорили перспективи подальшого функціонуваннякомунального закладу культури «Малієвецький обласний історико-культурний музей». Нещодавно у графському палаці Орловських знайшли унікальну фреску, яку вже вважали втраченою.

(Фото ХМ-ІНСАЙД) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм