Неякісну продукцію з Хмельниччини виявлено у навчальних закладах столиці

Статті

Молочна продукція виробництва Хмельницької області, виявлена в столичних навчальних закладах, мала ознаки невідповідності та фальсифікації.

Про це повідомило головне управління Держпродспоживслужби у Києві.

Зокрема зазначається, що зразки молочних продуктів були відібрані в київських дитячих дошкільних закладах та школах під час заходів контролю упродовж 2020 року. З них 13% не відповідали встановленим вимогам та стандартам.

«За результатами лабораторних досліджень, є всі підстави вважати таку продукцію з молока та молокопродуктів фальсифікованою. Після експертних висновків у зразках молокопродуктів, отриманих у школах та садочках, встановлені невідповідності, а саме, за вмістом стеринів – тобто наявність рослинних олій», – йдеться у повідомленні відомства.

В «чорному» списку опинилися й два підприємства з Хмельниччини.

Так, у ЗНЗ «Київський спортивний ліцей інтернат» виявлено сумнівної якості  «Масло вершкове селянське 82,5%» (зазначений виробник ДП «Старокостянтинівський молочний завод»). Однак, як з’ясували згодом фахівці служби, це підприємство не випускає «Масло вершкове селянське 82,5%» на виробничих потужностях, а отже, продукція – сфальсифікована. Тому документи про можливу підробку передані до правоохоронних органів.

У постачальника готових страв ТОВ «ПОНТЕМ.УА» виявлено «Сир російський 50%» (виробник ПрАТ «Хмельницька маслосирбаза»), який містить рослинну олію.

Вся продукція, за інформацією служби, була вилучена з обігу. Там наголошують, що частину підробок можна виявити органолептично – за смаком, запахом, зовнішнім виглядом, температурою застигання. Проте така можливість виникає у споживача вже після придбання товару.

Водночас, щоби довести факти фальсифікації молочної продукції з використанням рослинних олій, необхідно дослідити зразки продукції у лабораторіях за допомогою методу виявлення вмісту фітостеринів та холестерину.


Нагадаємо, Антимонопольний комітет України оштрафував 
два молокозаводи Хмельниччини на 94 мільйони гривень за сумнівну продукцію.

Неякісне масло одного із молокозаводів Хмельницької області  призначалося для дитячих садочків, дитбудинків і медичних закладів Житомирщини. Поставку фальсифікату блокували співробітники СБУ. 


ДОВІДКОВО
:

Відповідно до ст.1 Закону України «Про молоко та молочні продукти»,  традиційні молочні продукти – це масло, сири; також кисломолочні продукти, вироблені із застосуванням заквасок на чистих культурах молочнокислих бактерій – ацидофілін, простокваша, ряжанка, сметана, сир кисломолочний; кефір – із застосуванням заквасок на кефірних грибках. У виробництві традиційних молочних продуктів забороняється використовувати жири та білки немолочного  походження, а також будь-які стабілізатори і консерванти.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм