Від отруєння в хмельницькій школі потерпіло 84 дитини та один дорослий, – МОЗ

Статті

Центр громадського здоров’я МОЗ оприлюднив оперативні проміжкові дані від Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб щодо спалаху імовірної гострої кишкової інфекції в НВО №1 міста Хмельницький.

У проміжному повідомленні йдеться про отруєння 84 дітей і одного дорослого.

«Захворіли діти 1–4 класів. Усього вражено школярів з 18-ти класів. Усі – харчувалися у шкільній їдальні», – зазначено в інформації ЦГЗ.

Основними клінічними проявами є багаторазова блювота, діарея, підвищення температури тіла від 37 °С до 39 °С. Попередній діагноз — «харчова токсикоінфекція, гастроентероколіт».

«10 дітей та дорослого госпіталізували в стані середньої важкості. В інших 74 пацієнтів — легкий перебіг захворювання, вони лікуються вдома під наглядом педіатрів та сімейних лікарів», – констатують в лабцентрі.

Фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб розпочали епідеміологічне розслідування. Наразі обстежено 11 працівників харчоблоку, взято 18 зразків харчових продуктів, 110 зразків змивів з об’єктів довкілля і 5 зразків водопровідної води для мікробіологічного дослідження.

У навчальному закладі та в домашніх осередках захворілих людей здійснено заключну дезінфекцію. Організовано медичне спостереження за контактними особами. Проведено бесіди з профілактики кишкових інфекцій.

Нагадаємо, перші хворі учні НВО №1 зі симптомами харчового отруєння почали надходити до Хмельницької інфекційної лікарні в ніч з 7 на 8 вересня. Початкову класи навчального закладу перевели на дистанційне навчання. А поліція відкрила кримінальне провадження за фактом порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.

Наразі невідомі причини масового захворювання в навчальному закладі. Очікуються результати лабораторних досліджень для з’ясування джерела  збудника інфекції та обставин, що сприяли виникненню спалаху.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм