Для лікування онкохворих протипухлинний центр Хмельниччини придбав за 60 млн грн сучасне обладнання

Здоров‘я

Хмельницький обласний протипухлинний центр придбав за 60 мільйонів гривень систему лінійного прискорювача для лікування онкохворих. Таке сучасне обладнання в області з’явиться вперше.

За даними електронної системи «Прозорро», йдеться про лінійний прискорювач «Halcyon» американського виробництва у Великобританії та Китаї. Переможець тендеру – столичне ТОВ «Протек Солюшнз Україна», який запропонував ціну обладнання на 2 мільйона гривень нижче очікуваної, – має поставити його в протипухлинний центр до кінця 2021 року.

Лінійний прискорювач «Halcyon» (фото зі сайту виробника)

Система лінійного прискорювача, як йдеться на сайті виробника, використовує технологію інтенсивної модульованої радіотерапії (IMRT), яка перенаправляє високі дози радіації безпосередньо в ракові клітини, захищаючи навколишні здорові тканини і тим самим зменшуючи небезпечні побічні ефекти.

За словами директора Хмельницького обласного протипухлинного центру В’ячеслава Мороза, наразі пацієнти закладу отримують променеву терапію, наслідками якої можуть бути навіть опіки. Новітнє ж обладнання здатне знищувати пухлини без хірургії, безболісно.

На лінійному прискорювачеві, кажуть медики, опромінення триватиме не 40 хвилин, як зараз, а всього 6 секунд.

«Для наших пацієнтів виїзд на лікування за межі області має фінансове і моральне навантаження. Утворюються черги, і в результаті знижується клінічний ефект лікування. А з новим обладнанням це буде набагато простіше. Ми розраховуємо приймати близько 2 000 пацієнтів, торік ця кількість становила близько 900», – прокоментував МТРК «Місто» В’ячеслав Мороз.

Нове радіологічне відділення в обласному протипухлинному центрі запрацює вже наступного року. Зараз триває реконструкція бункера та технічних приміщень.

Вартість цих робіт, як розповів перший заступник голови Хмельницької облради Володимир Гончарук, становить 13,5 мільйона гривень: 12 мільйонів виділено з державного фонду регіонального розвитку, ще півтора мільйона – з обласного бюджету. Також з обласної казни виділено 27 мільйонів гривень з необхідних 60-ти на придбання лінійного прискорювача.

Згідно зі статистикою, 1 зі 40 жителів Хмельниччини хворіє на рак. Про гостру потребу у новому обладнанні в області говорили й раніше. Однак цьогоріч вдалося перейти до реалізації проєкту. За рекомендацією ВООЗ, у кожному обласному центрі має бути не менше трьох лінійних прискорювачів.  Наразі в Україні їх діють лише два десятки, здебільшого – у приватних клініках.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм