Критичне погіршення якості питної води виявили у громаді на Хмельниччині: кого підозрюють

Екологія

У Летичівській громаді Хмельницького району вдруге за рік зафіксовано критичне погіршення якості питної води. Ситуація, кажуть в муніципалітеті, перебуває на межі екологічної катастрофи.

Про таке повідомляє Летичівська селищна рада.

За інформацією муніципалітету, йдеться про каптажне джерело по вулиці Олени Матвєєвої, 2-а, яке забезпечує жителів селища водою. Те, що відбувається зараз — це, за словами посадовців, не випадковість, а системна проблема, яка має конкретні причини та, переконані, конкретних винуватців — ТОВ «НаноКАС», яке здійснює виробництво поруч із джерелом водопостачання. Як відомо із відкритих джерел, підприємство займається діяльністю у рослинництві, виробництвом основних органічних хімічних речовин, пестицидів та іншої агрохімічної продукції.

Ще у 2025 році селищною радою було ініційовано звернення до всіх компетентних органів: поліції, екологічної інспекції, Держпродспоживслужби, обласної військової адміністрації та прокуратури — з вимогою негайного реагування на діяльність. За результатами цих звернень, інформують у селищній раді, було відкрито кримінальне провадження за фактом забруднення земель.

Тоді ситуацію вдалося стабілізувати. Але тепер, кажуть у муніципалітеті, знову фіксують повторне порушення екологічних норм підприємством. Зокрема, 31 березня зафіксовано різке погіршення якості води: нестерпний запах, невідповідність нормам, повна непридатність до споживання.

«Людям заборонено використовувати воду для пиття та приготування їжі. Комунальне підприємство «Злагода» знову в екстреному режимі проводить дезінфекцію та забезпечує підвіз води до навчальних закладів Летичева. Це — прямий удар по здоров’ю жителів громади», — йдеться в інформації.

Керівництво громади спільно з активістами та небайдужими жителями обстежили підприємство. Їхня діяльність, наполягають, викликала серйозне занепокоєння: антисанітарія, порушення елементарних норм безпеки, відверте нехтування екологічними вимогами та захаращена територія.

Селищна рада відреагувала: скликано комісію ТЕБ та НС, прийнято рішення про зупинення діяльності ТОВ «НаноКАС», подано позов до суду про повну заборону роботи підприємства.

«Ми відкрито заявляємо: терпіти це ніхто не буде. Те, що відбувається — це не просто порушення. Це свідоме нехтування здоров’ям людей заради прибутку. Так, сьогодні є незручності — перекриті під’їзди, обмежений доступ до підприємств та забудов. Але питання стоїть чітко: або безпека людей — або бізнес, який цю безпеку знищує. І вибір очевидний», — наголосили в муніципалітеті.

(Фото: Летичівська селищна рада)

ТЕМИ: ЕКОЛОГІЯ

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook