На Хмельниччині торік сталося 201 самогубство

Суспільство

У 2020 році кількість суїцидів в Україні становила 7654, це дещо менше, ніж роком раніше, – 7730 у 2019-му. Спад самогубств зафіксовано і в Хмельницькій області – торік 201 особа вкоротила собі віку.

Про це повідомляє chas.news, посилаючись на інформацію МВС України.

За статистикою, найбільша кількість самогубств у минулому році зареєстрована на території Дніпропетровської області – 745 випадків. У трійку «лідерів» також увійшли Харківська (597) і Одеська (523) області.

Найменше накладали на себе руки жителі Тернопільщини – 108 та Буковини -111.

Загальна кількість суїцидів збільшилася в Запорізькій, Київській, Житомирській, Сумській, Херсонській, Миколаївській, Івано-Франківській, Луганській, Закарпатській, Чернігівській, Рівненській та Чернівецькій областях.

«ХМ-ІНСАЙД» повідомляв і про випадки, коли на Хмельниччині поліцейським неодноразово вдавалося відвернути спробу самогубства

А вже у січні 2021 року на території області правоохоронцями зафіксовано декілька нещасних  випадків, пов’язаних із самогубством. Зокрема, днями з вікна багатоповерхівки викинулася літня хмельничанка, біля Новопланівського мосту у Кам’янці-Подільському загинув молодий чоловік.

Як стверджують психологи, соціально-економічні фактори пандемії коронавірусу безперечно були серед суїцидальних причин смерті  минулого року.

Пандемія COVID-19 змінила життя більшості українців: їм довелось пристосовувати свої звички до умов карантину, а дехто залишився без роботи, або ж втратив близьких.

Психолог Аліна Даневич каже, що великі економічні кризи спричиняють сплеск самогубств.

«Нова хвиля суїцидів викликана кількома факторами: зниження економічного достатку, особистісна фрустрація і відсутність «упевненості у завтрашньому дні». В цілому це ті причини, які штовхають населення країн з невисоким рівнем достатку розлучитися зі своїм життям. А в Україні ще й додається ще одна категорія людей – нинішні і колишні військові, в яких фіксуються підвищена депресія, дезорієнтація і десоціалізація», – йдеться в коментарі фахівця.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм