На Хмельниччині засуджено працівника психоневрологічного інтернату за сприяння так званій «ЛНР»

Кримінал

Працівника Зяньковецького психоневрологічного інтернату, що на Деражнянщині, визнано винуватим у сприянні діяльності терористичної організації «ЛНР» у вигляді збору та передачі за грошову винагороду  відомостей військового характеру.

Про це йдеться у вироку Хмельницького міськрайонного суду від 9 листопада.

За вироком, 49-річний уродженець Луганщини, що тимчасово проживав у місті Деражня і працював двірником Зяньковецького психоневрологічного інтернату, в квітні 2021 року розпочав спілкування за допомогою мобільного додатку «Viber» із громадянином РФ, учасником терористичної організації так званої «ЛНР».

Обвинувачений погодився збирати відомості про військову частину А1827, дислоковану в селі Шпичинці Хмельницького району. Він здійснював фото-, та відеофіксацію прилеглої території військової частини, контрольно-пропускних пунктів, автомобілів, парковки, периметру.

Зокрема, у квітні та травні неодноразово передавав терористам: рукописні схеми розташування військової частини; під’їзні дороги і шлагбауми; інформацію про зберігання фугасів і мін; чисельність особового складу; наявність чи відсутність мобільного зв’язку на території в/ч.

Крім того, збував інформацію про транспортні засоби, які заїжджають і виїжджають з військової частини, з метою встановлення приналежності власників техніки до військовослужбовців для подальшого виявлення їх родичів на території  РФ та Республіки Білорусь, а також можливих фактів їхнього виїзду до цих країн.

При цьому обвинувачений отримував від вербувальника інструктаж про використання методів конспірації при виконанні поставлених завдань.

Згодом, збирав і через «Viber» передавав аналогічні відомості про ще одну військову частину – А1788, що в населеному пункті Грузевиця Хмельницької області.  Так, на власноруч виготовленій схемі двірник психоневрологічного інтернату позначав розташування на місцевості військових об’єктів і будівель із написами «плац», «КП», «спорт городок», «Ш», «Забор КП», «Новостр.», «Старые казармы без окон и дверей», «Мост».

20 травня, виконуючи чергове завдання, він стежив за колоною військової техніки, яка слідувала з військової частини А1827 до А1788. Упродовж приблизно години, рухаючись по тротуару від перехрестя вулиці Толстого та вулиці Грушевського в напрямку вулиці І. Франка у Хмельницькому, здійснював відеофіксацію території військової частини А1788, переміщення транспортних засобів «КАМАЗ» та «УРАЛ», наявність охорони.

Далі повинен був передати фотознімки периметру і КПП, зібрати відомості про вразливі місця в охороні і обороні в/ч, але був затриманий співробітниками Служби безпеки України.

«Збір та передача інформації щодо військової частини А1827 учаснику терористичної організації так званої «ЛНР» можуть завдати шкоду обороноздатності та національній безпеці України, оскільки знижують ступінь захищеності території та складів військової частини, підвищують її диверсійну уразливість, створюють умови для розвідувально-підривної діяльності проти України шляхом створення умов для вербування агентури серед військовослужбовців військової частини, а сама передана інформація відповідає п. 2.2., 16.2 Переліку службової інформації Збройних сил України, затвердженого наказом Генштабу ЗСУ від 22.11.2017 № 408, та за своїм правовим режимом відноситься до службової інформації Збройних Сил України, якій надається гриф обмеження доступу «Для службового користування», – йдеться у вироку суду.

Зазначається, що в жовтні між прокурором і обвинуваченим в присутності захисника укладена угода про визнання винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України, тобто в іншому сприянні діяльності терористичної організації.

Обвинувачений щиро покаявся, активно сприяв розкриттю злочину, співпрацював зі слідством, має на утриманні дитину з інвалідністю. Тож враховуючи всі ці обставини, міськрайонний суд затвердив угоду і призначив винному покарання у виді 5 років позбавлення волі, з іспитовим строком 3 роки. Також поверненню заставодавцю підлягає сума внесеної за обвинуваченого застави – 454 тисячі гривень.

Нагадаємо, кримінальна пара із так званої «ЛНР» промишляла на Хмельниччині. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм