Не коронавірусом єдиним: на Хмельниччині поширюється грип та ГРВІ

Здоров‘я

У Хмельницькій області погіршилася ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ. А в ковідних пацієнтів спостерігається важкість перебігу хвороби.

Про це сьогодні, 16 березня, під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заявив виконувач обов’язків генерального директора Хмельницького обласного лабораторного центру  Микола Габрикевич.

За його словами, упродовж останнього тижня в області на грип і ГРВІ захворіло 7414 осіб.

«Наразі інтенсивний показник на 100 тисяч населення складає 592,4 при пороговому рівні 661, тобто на 10,4% нижче порогового рівня. Висока захворюваність відмічається серед дітей від 5 до 14 років – 1558 хворих, та в осіб від 30 до 64 років – 2828», – зауважив Микола Габрикевич.

Також зазначив, що в лютому суттєво збільшилась госпіталізація хворих на COVID-19, у зв’язку із важкістю перебігу захворювання.

«Серед захворілих питома вага людей у віці від 30 до 69 років складає 75%, діти – 3,7%. Надзвичайно високий показних коронавірусу медичних працівників – 3775 осіб. А це третє місце серед медиків в антирейтингу по Україні, після Черкаської та Київської областей», – додав очільник лабцентру.

Станом на 16 березня Хмельниччина має наступні показники: процент від епідпорогу ГРВІ складає 89,6%; коефіцієнт виявлення випадків інфікування складає 14,3% (має бути менше 20%); охоплення тестуванням – 1607 (має бути не менше 300 на 100 тисяч населення); рівень госпіталізації протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення склав 75,7% (має бути не більше 60%) – саме за цим показником область потрапила до «помаранчевої» зони; динаміка рівня госпіталізації становить 10,9% (має бути не менше 50%); завантаженість ліжок, які забезпечені медичним киснем – 48% (не повинна перевищувати більше 65%).

«Якщо порівнювати вказані індикатори упродовж останніх трьох днів, то побачимо, що рівень госпіталізації, динаміка рівня госпіталізації та завантаженість ліжок з киснем щоденно збільшується від 2 до 3 процентів», – наголосив посадовець.

Відтак, комісією ТЕБ і НС рекомендовано керівникам закладів освіти і органів місцевого самоврядування приймати рішення щодо призупинення роботи шкіл, з переходом на дистанційне навчання або запровадженням  дострокових канікул.

На період дії карантину з метою обмеження скупчення осіб в транспорті та на зупинках – влада має застосувати гнучкий режим робочого часу та скорегувати маршрути руху громадського транспорту. Або ж при можливості в часи пік додати транспорт.

Правоохоронці та представники Держпродспоживслужби в Хмельницькій області мають посилити контроль за виконанням протиепідемічних вимог.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм