Підвали — не укриття: умови для очного навчання на Хмельниччині озвучили рятувальники

Освіта

Із 1 вересня в українських освітніх закладах, де це буде можливо і безпечно, планують відновити очне навчання. На Хмельниччині розпочнуть роботу 719 перших класів, до яких вступлять орієнтовно 13 000 учнів. Проте освітній процес в умовах війни і самі заклади повністю мають бути готовими забезпечити безпеку кожного учня, вихованця дитсадка чи студента вишу. На цьому наголосили представники ДСНС на нараді в обласній військовій адміністрації.

Надзвичайники, керівники управлінь відділів освіти у тергромадах, представники Департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОВА обговорили питання облаштування та перевірки укриттів у школах, вишах й дитсадках, а також організації оповіщення і перевірки протипожежної безпеки.

Органи місцевого самоврядування завчасно, до початку навчального процесу, мають подбати про безпеку дітей та педагогічного колективу. Відповідно і створити належний фонд захисних споруд цивільного захисту”, – зауважив Андрій Козак, заступник начальника ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

Рятувальники наголошують: підвали в навчальних закладах – це не укриття. Бо такі мають бути повністю обладнані та передбачати перебування дітей і педагогів там не менше як декілька годин з усіма умовами. За потреби, заклади освіти можуть на умовах договору використовувати прилеглі облаштовані укриття сусідніх підприємств, але вони мають бути розташовані не більше як за 100 метрів від школи чи садочку.

Крім того, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Сергій Яцух нагадав про обов’язкові система оповіщення, педагоги і діти повинні бути підготовлені до належної евакуації та до будь-яких сценаріїв розвитку подій.

Нагадаємо, на Хмельниччині стартував пілотний проект з відкриття для дітей класів безпеки.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм