Повне зупинення роботи загрожує Кам’янець-Подільському національному університету ім. І. Огієнка, – рішення суду

Освіта

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка (фото з відритих джерел)

Застосувати заходи реагування у виді повного зупинення роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, поки навчальний заклад не усуне всі порушення вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Таке рішення 11 листопада ухвалив Хмельницький окружний адміністративний суд, задовольняючи позов Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області.

Як встановлено в суді, в обґрунтування позовних вимог ГУ ДСНС у Хмельницькій області зазначає, що подальша експлуатації будівель Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка із виявленими порушеннями вимог законодавства з питань пожежної та техногенної безпеки «створює загрозу виникнення пожежі та швидкого її розповсюдження, перешкоджає гасінню пожежі, проведення робіт з евакуації людей, що створює реальну загрозу життю та здоров’ю людей».

Відповідач подав відзив на позовну заяву, у якому зазначає, що оскільки станом на 7 вересня 2021 року порушення, вказані в акті перевірки від 16 липня 2021 року, майже повністю усунуті, підстави для повного зупинення університету відсутні.

Натомість ГУ ДСНС Хмельничини у відповіді на відзив зауважило, що на об’єкті контролю [університеті] залишається не виконаними в повному обсязі 31 захід з питань пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту. 

«Пожежі відносяться до надзвичайних ситуацій, а загроза життю та здоров’ю людей виникає не лише при наявності порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що безпосередньо можуть до неї призвести, але й за наявності інших порушень по нездійсненню заходів щодо захисту людей від шкідливого впливу небезпечних чинників при вже виниклій пожежі або підвищують ризик розвитку пожеж», – наголошує в рішенні суд. 

Також суд вважає хибними твердження Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка щодо того, що станом на вересень порушення, які зазначені в акті перевірки, майже повністю усунуті.

«Доводи відповідача, що більшість виявлених порушень були усунуті, є безпідставними, оскільки належним та допустимим доказом усунення порушень є акт перевірки з висновками про відсутність порушень, який може дійсно свідчити про такий факт. Проте таких доказів усунення порушень, виявлених позивачем під час перевірки і зафіксованих в акті від 16 липня 2021 року №378, суду не надано», – йдеться в рішенні суду.

При цьому суд зазначає, що усунення частини виявлених порушень не свідчить про відсутність загрози життю та здоров’ю людей та, як наслідок, відсутності підстав для застосування відповідних заходів реагування. Тож вважає недопустимою експлуатацію університету до повного усунення виявлених перевіркою порушень. А відсутність коштів не є підставою для невиконання вимог законодавства.

За рішенням окружного адміністративного суду, застосовано заходи реагування у вигляді повного зупинення роботи вишу за такими адресами у Кам’янці-Подільському: вулиця Огієнка, 61; вулиця Татарська, 14; вулиця Гагаріна, 47; вулиця Симона Петлюри, 1, 1а, 1Б і 3; площа Польський Ринок, 6; вулиця Суворова, 52; вулиця Лесі Українки, 27 та 52; вулиця Драй Хмари, 42; проспект Грушевського, 2а, 44 і 31а – до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Проте рішення ще не набрало законної сили і може бути оскаржене в апеляційному порядку упродовж тридцяти днів.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм