Президента просять зберегти статус Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

Освіта

Зберегти назву і статус Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, що в Хмельницькій області. Звернення з таким проханням до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів підтримали сьогодні, 5 червня, депутати Кам’янець-Подільської міської ради на засіданні сесії.

Назва та статус університету є частиною історії Кам’янця-Подільського та України загалом. Вони відображають спадкоємність, традиції й значення цього закладу для освітнього та культурного життя країни. Збереження назви й статусу — це збереження ідентичності”, – наголосили у муніципалітеті.

Таким рішенням депутати підтримали позицію навчального закладу, випускники, студенти та науково-педагогічні працівники якого виступили проти втрати статусу “національний” у назві через оптимізацію мережі вишів.

Нагадаємо, все почалося з ініціативи Міносвіти об’єднати Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка з Подільським державним університетом. У такому разі перший виш втрачав би в назві “національний”.

У Хмельницькій ОВА цю ініціативу підтримали, пояснивши об’єднання двох університетів створенням “якісно нового освітнього простору, здатного відповідати сучасним викликам”.

На захист 107-річного вишу викладачі й здобувачі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка зареєстрували петицію до Уряду.

Університет Огієнка, як називають його студенти, – це перший український університет, заснований 1 липня 1918 р. відповідно до закону, прийнятого Радою Міністрів Української держави і затвердженого гетьманом України Павлом Скоропадським як Кам’янець-Подільського державний український університет. Він розпочав роботу 22 жовтня 1918 р., і цей день став святом української культури і торжества українського духу. Першим ректором був Іван Огієнко – відомий мовознавець і літературознавець, письменник, громадський і церковний діяч. Уже в період незалежної України Указом Президента від 22 січня 2008 р. за № 44/2008, ураховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів діяльності, вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки, Кам’янець-Подільському університету надано статус НАЦІОНАЛЬНИЙ, а 20 серпня 2008 р. розпорядженням Кабінету Міністрів України №1119-р присвоєно ім’я ІВАНА ОГІЄНКА”, – йдеться в тексті петиції.

Зазначається, що університет є центром гуманітаристики й прикладних наук, студій природничого й економічного спрямування, розвитку інклюзивної освіти в регіоні. Тож, зважаючи на значущість наукового потенціалу та величну історію вишу, просять зберегти статус “націнальний” у разі об’єднання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка з іншим місцевим закладом вищої освіти.

Крім того, пропонують з метою локалізації університету для вступників та міжнародних партнерів залишити в назві топонім “Кам’янець-Подільський”, оскільки його втрата “стане важкою і для студентів, і випускників, і викладачів, і всіх українців незалежної та соборної України”.

Підтримати петицію можна за посиланням. Станом на 5 червня набрано 5856 голосів із 25 000 необхідних. Збір підписів триватиме ще 75 днів.

ТЕМА: ОСВІТА

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook