Прокуратура взялась за будівництво готелю в прибережній смузі Південного Бугу у Хмельницькому

Інфраструктура

За фактом будівництва 17-поверхового готелю в прибережній захисній смузі річки Південний Буг окружна прокуратура міста Хмельницького розпочала досудове розслідування.

Як інформують у прокуратурі, кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем посадовими особами органу місцевого самоврядування при наданні в оренду земельної ділянки для будівництва).

Підставою для розслідування, зазначають в установі, стали публікації у медіа та наявні матеріали про укладення у 2016 році між Хмельницькою міською радою і забудовником договору оренди землі для будівництва готелю.

“Згідно з оприлюдненою інформацією, ділянка розташована на незначній відстані від водного об’єкта, що може свідчити про її розміщення в межах прибережної захисної смуги”, – повідомили в прокуратурі.

Там додали, що розслідування доручили райуправлінню поліції.

Місце на березі Південного Бугу, де будують готель (фото Юрія Білоусова)

Розголосу ситуація набула, коли хмельничани помітили початок будівельних робіт на березі Південного Бугу, на думку містян – надто близько до води. Так співпало, що приблизно в той період міський голова Олександр Симчишин прозвітував про остаточне затвердження меж 100-метрової прибережної захисної смуги річки, де заборонене капітальне будівництво, розорювання земель, влаштування сміттєзвалищ та інше. Про це ми писали в окремому матеріалі.

Тоді Симчишин зазначив: “…з 2016 року жодної земельної ділянки в цій зоні під будівництво ми не виділили!!! Навпаки відмовили багатьох бажаючим…”.

На це звернув увагу Юрій Білоусов, професор кафедри приватного права у Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова. Він зауважив на своїй сторінці у Фейсбуці, що на прибережній зоні Південного Бугу у місті “встановлюють блоки для паркану, ламають чагарники і можна припустити щось погане. Тут від блоків до берега 65 кроків. Ба більше, інколи здається, що річку невдовзі візьмуть в колектор, а зверху побудують якийсь ТРЦ”.

Будівельники уже поклали блоки під майбутній готель на березі Південного Бугу (фото Юрія Білоусова)

Ситуацію із забудовою берега почали активно обговорювати в соцмережах. У коментарях заступник міського голови Микола Ваврищук повідомив, що особисто був на місці будівництва і воно — законне.

“Земельна ділянка надана в оренду за результатами прозорого аукціону під готель ще в, здається, 2016 році. Містобудівна документація пройшла всі експертизи і повністю відповідає усім нормам. Будівля не потрапляє в прибережну смугу, не заходить ні на сантиметр в затверджену міською радою прибережну зону і повністю відповідає відстані згідно Водного кодексу. Це повністю законне будівництво і ніяк прибережну смугу не порушує. Паркан ближче до річки є тимчасовий, погоджений лише на період будівництва. Забудовник забов’язався після завершення будівництва не просто відновити ту зону, а зробити нормальний громадський простір”, – написав Ваврищук.

Згідно з даними порталу Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва, йдеться про зведення 17-поверхового апартамент-готелю з вбудованими приміщеннями по вулиці Зарічанська, 9/2.

“… ділянка розташована в м. Хмельницький по вул. Зарічанська, 9/2. Ділянка знаходиться в комунальній власності Хмельницької міської ради та передана на правах оренди ТОВ “Золота середина” на підставі договору №1123/01 від 28.04.2016 р. та додаткової угоди №273/02 від 01.08.2019 р. під будівництво готелю“, – зазначено в додатку до експертного звіту.

Замовником вказано ТОВ “Золота середина”, яке зареєстроване в селі Олешин Хмельницької міської громади. Цікаво, що засновниками товариства, за даними порталу YouControl, є громадянин рф Коста Куразов (йому належить 50,04% статутного капіталу) та хмельничанин Костянтин Шурко (49,96% капіталу).

Скриншот з порталу YouControl

У тих же даних  Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва про об`єкт також зазначено генерального підрядника – ТОВ “ГОЛДІС БУД“, з місцем реєстрації у Хмельницькому. Половина статутної частки в товаристві належить його співзасновнику та кінцевому бенефіціару Руслану Лещишину – депутату Хмельницької обласної ради, обраному від політичної партії “Команда Симчишина”.

ТЕМА: ІНФРАСТРУКТУРА

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook