У Хмельницькій обласній бібліотеці вилучили з вільного доступу російські книги

Культура

У Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці (ОУНБ) вилучено близько 10 000 книг російської художньої дореволюційної та радянської літератури. Зараз такі видання можна отримати лише за попереднім запитом.

Втім, як повідомляють на сторінці книгозбірні у Фейсбуці, питання російської літератури у бібліотечних фондах України є актуальним в умовах війни і законодавчо досі не врегульоване. Особливо щодо галузевої літератури. Адже в бібліотеках часто відсутні українські аналоги російських книг. Це ж стосується і фахових періодичних технічних, медичних та інших галузевих періодичних видань.

Для фахівців, аспірантів, науковців потрібна фахова література, якої українською бракує. Чекаємо, що держава почне друкувати більшою мірою галузеві книги українською і знайде механізми забезпечення їх через Український інститут книги чи інші інстанції до бібліотек”, – йдеться в повідомленні закладу.

Зазначається, що в Хмельницькій ОУНБ книги російською мовою складають 60 %, у бібліотеках області лише 30%. Ще за союзу книги, переважно російською, надходили у великій кількості. Отож, їх перегляд і вилучення є планомірним процеом і робить це кожна бібліотека щорічно.

При цьому вилучена література була передана до пенітенціарних установ. У бібліотеці залишено по 1-2 примірники видань, читач за запитом зможе отримати потрібне видання”, – зауважують в ОУНБ.

Та додають, що наразі фахівці провідних національних бібліотек розробляють методичні рекомендації з питань вилучення літератури із фондів. Бібліотекарі ж на місцях надають читачеві усе, що містять фонди, заборон немає. А от що буде завтра на полицях бібліотек Хмельниччини, залежатиме, кажуть, від рівня їх забезпечення владою.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм