У Кам’янці-Подільському відкрили символічну скульптуру “Закрите небо”

Культура

У День пам’яті й примирення в Кам’янці-Подільському відбулося відкриття скульптурної композиції “Закрите небо”. Встановили її у сквері “Гунські криниці”. А виготовили відомі чи не на увесь світ місцеві майстри, повідомляють в міській раді.

Рівно місяць тому знані своїми роботами від Канади до Польщі кам’янецькі скульптори Андрій Кліщ та Сергій Кляпетура почали створювати цю скульптуру. Вона уособлює культурний спротив України проти трагічних подій і все ж заради життя”, – йдеться в повідомленні міськради.

За словами співавтора Андрія Кліща, керівник благодійного фонду “SOS” Анатолій Ковальский запропонував зробити скульптуру на тему дня: не то війни, не то надії на перемогу. Тож дует митців не випускав із рук бензопилу 20 днів поспіль, аби містяни і переселенці змогли вперше побачити інсталяцію саме 8-го травня.

Дерев’яна скульптура з птахом-ангелом у людській подобі, крила якого підтримують великі мужні руки наших захисників, є уособленням стійкості українського народу, а також нагадує про Героїв, які тримають над нами небо. В нижній частині композиції розміщена лавка. На ній вирізьблено рядок з відомого вірша Тараса Шевченка: “…а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі…”

Зазначається, що у відкритті скульптури взяли участь радниця прем’єр-міністра України Ольга Лугач, міський голова Михайло Посітко, очільник БФ «SOS” Анатолій Ковальський та автори твору.

(Фото надані пресслужбою Кам’янець-Подільської МР)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм