У селі поблизу Хмельницького стався інцидент через недопуск газівників до дитсадочку (ВІДЕО)

Суспільство

Учора, 2 червня, наприкінці робочого дня в селі Ружичанка, що на території Розсошанської ОТГ поблизу Хмельницького, стався інцидент між місцевою громадою та представниками АТ «Хмельницькгаз».

Про подію місцеві мешканці повідомили в соцмережах, оприлюднивши відео: «Ось так зараз можете спостерігати, як хочуть відрізати газ від нашого садочка у селі Ружичанка».

Біля дитячого садочка зібрався натовп сільчан. Хтось із місцевих навіть перегородив проїзд трактору газової компанії. Посадовці громади повідомили правоохоронців. Поліцейські ж намагалися не втручатися і закликали дотримуватися громадського порядку.

Представників АТ «Хмельницькгаз» вкотре не допустили до газового стояка на території дошкільного навчального закладу.

«Суть інциденту полягає в тому, що газконтора зобов’язує встановлювати вузли обліку газу, так звані модеми, які коштують близько 120 тисяч гривень, – прокоментувала ситуацію для «ХМ-ІНСАЙД» староста села Людмила Чобан. – Звісно, контроль газу потрібен. Але питання в ціні. Це – непосильна сума для нашої громади, якщо врахувати, що таких об’єктів, де їх потрібно встановити, в селі декілька. Виходить, що держава подбала про інтереси монополістів газу, але не подумала про інтереси громади».

Наразі ДНЗ «Сонечко» села Ружичанка відвідує 80 дітей. Проте, за інформацією АТ «Хмельницькгаз», дитсадок майже два роки не споживає газ.

«Вимоги встановлення засобів обліку – не наша примха, – пояснює начальниця управління зовнішніх комунікацій підприємства Леся Андрійко. – Це передбачено нормативним документом – «Кодексом газорозподільних систем», затвердженим у 2019 році постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».

У документі зазначено, що «власники комерційних вузлів обліку (крім побутових споживачів із річним споживанням до 10 тис м куб) зобов’язані в установленому законодавством порядку забезпечити організацію та облаштування на власних комерційних вузлах обліку засобів дистанційної передачі даних».

За словами речниці «Хмельницькгазу», засоби автоматично передають показники об’єму споживання газу оператору газорозподільної системи, що дає змогу визначити подальший ліміт постачання блакитного палива.

Більше того, як запевняє, ніхто не примушує сільраду встановлювати дороговартісні модеми обліку. А в разі потреби споживання меншої кількості газу, є можливість просто переобладнати лічильник. В іншому ж разі – заборонено розподіл газу. Але їх повинні були замінити ще позаторік у травні.

«Цей інцидент триває з 2019 року. Представники нашої компанії вже третій раз намагаються потрапити на територію дитсадка. Газ не «відрізається», а лише тимчасово припиняється його розподіл до виконання законних вимог. Про це ми неодноразово письмово попереджали голову ОТГ, на що маємо лише супротив», – каже Леся Андрейко.

Додає, що на Хмельниччині вже понад 90% непобутових споживачів виконали вимоги Кодексу ГРС.

Що ж до вчорашньої ситуації в Ружичанці, то, вочевидь, інцидент не вичерпано. Газівники склали  акт про недопущення до системи розподілу газу, і кажуть, що в разі подальшого ігнорування їхніх вимог змушені будуть вирішувати питання в судовому порядку. 

Нагадаємо, АТ «Хмельницькгаз» оштрафовано на 16 мільйонів гривень за порушення антимонопольного законодавства.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм