Затримано поліцейського з Кам’янеччини, який продавав дані МВС (ФОТО)

Кримінал

Слідчі Територіального управління ДБР у місті Хмельницькому затримали 28-річного поліцейського сектору реагування патрульної поліції одного із районних управлінь ГУ Нацполіції у Хмельницькій області.

Попередньо відомо, що правоохоронець систематично збував дані з автоматизованої системи МВС України «Інформаційний портал Національної поліції України», яка містить інформацію з обмеженим доступом.

«Зокрема, це були відомості про певних фізичних осіб та транспортні засоби, які поліцейський фотографував та пересилав «замовникам» через месенджер. Згодом, він отримував кошти за надані «послуги», – повідомляють у ДБР.

15 лютого 2021 року службову особу було затримано після чергового збуту даних в порядку ст. 208 КПК України. Наразі тривають першочергові слідчі дії.

За даними Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції, йдеться про співробітника Кам’янець-Подільського райуправління.

Попередня кваліфікація правопорушення: несанкціонований збут інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), в автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинений повторно та несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї, вчинені повторно (ч. 2 ст. 361-2 та ч. 3 ст. 362 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Хмельницька обласна прокуратура. Оперативний супровід – Хмельницьке управління ДВБ Нацполіції України.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм