БАГАТОМІЛЬЙОННІ ВТРАТИ ВСТАНОВИЛИ АУДИТОРИ В БЮДЖЕТІ МІСТА ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

Статті

Працівники Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області перевірили бюджет міста Хмельницький за період трьох з половиною років (з 1 січня 2017 року по 30 червня 2020-го). В результаті виявлено багатомільйонні втрати.

Ревізією було охоплено 5 розпорядників та 1 одержувача бюджетних коштів Хмельницької міської ради. Загальна сума встановлених втрат (збитків) сягає 53,9 мільйона гривень.

Зокрема, фінансове управління – встановлено збитків на суму 4 мільйони гривень, Департамент освіти та науки – 17 мільйонів, управління охорони здоров’я –  8,1 мільйона, управління земельних ресурсів та земельної реформи Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів – 300 тисяч,  комунальне підприємство з будівництва, ремонту та експлуатації доріг – 13,8 мільйона гривень.

За результатами проведених ревізій відкрито кримінальне провадження.

Під час аудиту бюджету міста Хмельницький з’ясувалось: негативним фактором його наповнення є те, що нормативно-грошова оцінка земельної ділянки в місті враховується ще з 2010 року, а це призводить до заниження дохідної частини бюджету.

«Окрім того, надання пільг платникам – орендарям об’єктів зовнішньої реклами (стовпи, стенди, сіті-лайти) у період COVID-19, замість конкретних, бодай хоча б малих підприємців, призвело до бюджетних втрат. Розрахункова сума недоотриманих від звільнення платників цього виду платежу коштів за 4 місяці 2020 року становить 800 тисяч гривень», – йдеться в інформації Держаудитслужби.

Також аудитори констатують недоотримання в міську казну 7,3 мільйона гривень через неналежну організацію паркування автомобілів у Хмельницькому, «суцільний хаос, а також бездіяльність місцевої влади щодо організації платного паркування».

«Брак необхідного обліку та контролю за виконанням договорів пайової участі та її сплати у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Хмельницького призвели до втрати бюджету в сумі 23,2 мільйона гривень», – зауважили аудитори.

Наданням пільг зі сплати земельного податку бюджет недоотримав 36,1 мільйона гривень, внаслідок несплати окремими ОСББ коштів за використання земельних ділянок – втратив ще 1,3 мільйона.

Одним із негативних чинників наповнення бюджету, на думку аудиторів,  стало оформлення договорів суперфіцій (без конкурсу).

Неналежна організація внутрішнього контролю призвела (для прикладу, щодо 3 об’єктів будівництва) до неефективного витрачання 13,2 мільйона гривень з міського бюджету. А непрофесійне  управління комунальним майном не дає можливості додатково отримувати дохід та призводить до втрат орієнтовно на суму 9,7 мільйона гривень.

Крім того, встановлено, що за кошти платників податків Хмельницького отримують профтехнічну та загальну середню освіту мешканці інших територіальних громад. Це, як зауважують ревізори, не лише не сприяє розвитку освітньої галузі міста, а й призвело до неефективного використання 181,4 мільйона гривень з міського бюджету.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм