В ОСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ НАВЧАТИМУТЬ ПОЗМІННО, ЯКЩО В УКРИТТЯХ БРАКУВАТИМЕ МІСЦЯ

Статті

В умовах воєнного стану очне навчання в закладах освіти відновлять лише за наявності облаштованих укриттів. Якщо ж в укриттях бракуватиме місця на всіх учнів, то запровадять кілька змін. Так само є пропозиція позмінного застосування навчальних дисциплін.

Про це сьогодні, 3 липня, повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в ефірі Єдиного телемарафону.

“Якщо в бомбосховищі, в укритті не вистачає місця на всіх учасників освітнього процесу, є рекомендація щодо розділення освітнього процесу на декілька змін – дві зміни, наприклад. Є рекомендація стосовно формування змішаного навчання, де деякі дисципліни будуть вивчатися онлайн, деякі дисципліни – офлайн, в тому числі застосовуючи змінність освітнього процесу”, – сказав очільник МОН.

За його словами, крім очної форми, можуть запровадити змішану або дистанційну (у разі небезпеки регіону).

Шкарлет додав, що очне навчання впроваджуватимуть лише за згоди з обласними військовими адміністраціями. Крім того, такі освітні заклади повинні мати “паспорт безпеки”. Тобто, затверджений план евакуації з розрахунком добирання до укриття. А батьків та дітей проінформують щодо умов навчання.

Якщо ж батьки сумніваються в безпековій ситуації та не хочуть віддавати дитину на очне навчання, то вони, як зазначив Шкарлет, можуть обрати іншу формудистанційну, індивідуальний графік чи екстернат (дитина самостійно опановує шкільну програму).

Очільник освітнього міністерства наголосив, що вчителі, які зараз перебувають за кордоном, будуть змушені повернутися в Україну на своє робоче місце. Якщо ж керівництво школи, дитсадка чи вишу ухвалить дистанційну роботу, тоді педагоги зможуть продовжити працювати віддалено і отримувати зарплату.

Нагадаємо, на Хмельниччині зараз триває аудит укриттів у закладах освіти та розробляється логістика: вимога – щоб за кілька метрів ходьби від школи були захисні споруди, де можна перебувати під час тривоги. Більшість освітніх закладів на Хмельниччині почали облаштовувати наявні укриття всім необхідним, але деякі змушені створювати їх “з нуля” або шукати надійні приміщення поруч.

За словами начальника ОВА Сергія Гамалія, заклад розпочне очне навчання лише за таких умов:

  • перевірка спільно з ДСНС території на наявність вибухонебезпечних предметів,
  • наявність якісної системи оповіщення,
  • наявність позначення шляхів евакуації до місця укриття,
  • наявність запасів води, медикаментів, усього необхідного.

“Відповідальність за стан укриття покладається на засновника та керівника закладу освіти”, – наголосив Гамалій.

Нагадаємо, поки рятувальники в Хмельницькій області проводять ретельні перевірки готовності найпростіших укриттів освітніх закладів, в соцмережах обговорюють переписки з батьківських чатів, де на їх облаштування збирають гроші. Додамо, що Хмельниччина стала прихистком для декількох закладів освіти з територій, що постраждали від російської агресії.

(На фото ДСНС – перевірки в навчальних закладах Шепетівщини, Чемеровеччини, Хмельницького району)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм