В ПРОЄКТІ БЮДЖЕТУ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ НА 2021 РІК НЕ ВРАХОВАНІ ВИДАТКИ ДЛЯ ДИТЯЧИХ САНАТОРІЇВ ТА ЗАХОДІВ З ПРОТИДІЇ КОРОНАВІРУСУ

Статті

Сьогодні, 11 грудня, в Хмельницькій облдержадміністрації, за участі представників органів влади і місцевого самоврядування районів та міст, розглянули та схвалили проєкт обласного бюджету на 2021 рік. Далі його мають затвердити на сесії обласної ради.

З проєкту вбачається, що у 2021 році  обсяг трансфертів, які надаються з державного бюджету обласному, – зменшується на 236 мільйонів гривень, а власні доходи зростають на майже 146 мільйонів.

При цьому, доходи обласного бюджету разом з трансфертами у 2021 році прогнозують в сумі 2 мільярда 968 мільйонів 100 тисяч гривень. А це  – на 12,4% більше до планових призначень цього року.

За словами голови ОДА Сергія Гамалія, проєкт цього бюджету дозволяє безперешкодно увійти в новий рік із можливістю виплачувати заробітну плату за новими соціальними стандартами, розраховуватися за енергоносії, закупляти медикаменти та забезпечити харчуванням будинки-інтернати, школи та лікарні.

«Таким чином, нам вдасться забезпечити комунальні заклади необхідним ресурсом для роботи вже з перших днів нового року, щоб вони могли якісно виконувати свою основну функцію – обслуговувати мешканців Хмельниччини у всіх галузях соціально-культурної сфери», – зауважив очільник адміністрації.

Водночас, в проєкті бюджету не враховано понад 44 мільйони гривень видатків для дитячих оздоровчих санаторіїв, Голозубинецької протитуберкульозної  лікарні, патологоанатомічного центру, центру громадського здоров’я, інших соціальних закладів та проведення заходів щодо протидії поширенню коронавірусу, надання матеріальної допомоги окремим категоріям громадян. Оскільки, відсутні відповідні обласні програми, які передбачають їх фінансування.

«Потрібно якнайшвидше ці програми винести на розгляд сесії обласної ради, щоби не погіршити якість і повноту надання соціальних і  медичних послуг населенню», – наголосив Сергій Гамалій.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм