На Хмельниччині зросла кількість пошкоджених під час війни закладів освіти

Інфраструктура

Міністерство освіти і науки оновило інформацію про кількість руйнувань, завданих українським навчальним закладам внаслідок нападу РФ на Україну. За останніми даними, на Хмельниччині пошкоджених через ворожі обстріли закладів освіти побільшало у понад три рази.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, декілька місяців тому МОН запустило інтерактивну мапу Saveschools, на якій зазначає кількість пошкоджених та знищених війною навчальних закладів.

Агресор стверджує, що наносить удари виключно по військових об’єктах нашої країни. Міністерство зібрало численні факти та аргументи, які спростовують це твердження: російські війська руйнують школи та університети, дитсадки і дитячі будинки”, – наголошують в МОН.

Наразі відомо про постраждалі від бомбардувань та обстрілів 2 461 заклад освіти, 284 з яких зруйновано повністю. Щодо Хмельницької області, то якщо станом на 11 серпня на інтерактивній карті йшлося про 2 заклади (школу і дитсадок), то зараз їх кількість збільшилась до 7-ми: 3 дитячих садочи та 4 школи. Місце їх розташування не уточнюється.

Нагадаємо, начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій у серпні прокоментував інформацію про зазначених два навчальних заклади, пошкоджених вибуховою хвилею від ударів російських крилатих ракет. За його словами, в садочку і школі були вибиті вікна, пошкоджена покрівля.

В садочку дуже швидко змогли усунути ушкодження, зараз продовжено ремонт, аби належним чином відремонтувати заклад. На ремонт школи вже виділено гроші з місцевого бюджету та проходить тендерна процедура”, – сказав тоді керівник ОВА.

Також відомо про пошкоджений навчальний заклад внаслідок ракетних ударів, які рашисти нанесли 24 серпня по критичній інфраструктурі міста Шепетівка.

Загалом пошкоджено понад пів сотні будівель. Наразі тривають відновлювальні роботи у школі й медичному закладі”, – зазначив міський голова Віталій Бузиль

Додамо, що на Хмельниччині з 1 212 закладів освіти 698 отримали позитичні висновки про безпекову готовність до очного навчання  та наявність належних укриттів для учнів і педагогів. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм