У Кам`янці-Подільському відкрили оновлений стадіон (ФОТО)

Спорт

У Кам’янці-Подільському після капітального ремонту, який тривав понад три роки, відкрили стадіон ім. Г.А. Тонкочеєва. На урочистостях побували поважні гості зі столиці. В місті навіть зареєстрували свою футбольну команду. Щоправда, не все заплановане вдалося зробити через воєнний стан у країні.

Оновили бігові доріжки, футбольне полотно, одну із двох трибун, адміністративний корпус. Стадіон розрахований для різних видів спорту: футбол, регбі, легка атлетика тощо. Користуватись спортивною ареною зможуть представники спортивних шкіл та секцій, містяни.

Першими футбольне поле випробували команда військових “Фортеця” і запрошена ФК “Маестро”.

Перша ліга повернеться до Кам’янця! Я пообіцяв це громаді перед виборами. І тепер ми маємо сучасний стадіон, який прийматиме матчі найвищих рівнів і збиратиме повні трибуни глядачів. А ще – ми вже маємо зареєстровану футбольну команду! Подяка за реалізований проект – громаді, платникам податків, народному депутату Ігорю Марчуку, обласній військовій адміністрації – усім, хто вірив, працював і працює на своєму фронті”, – написав міський голова Михайло Посітко у своєму Telegram.

Подію прокоментував і начальник ОВА Сергій Гамалій.

Оновлення стадіону у Кам’янці – Подільському вперше за 60 років – знакова подія для кам’янчан. І мені, як кам’янчанину, особливо приємно, що тут є і мій внесок (…). Перш за все, дякую нашим захисникам за те, що маємо можливість відзначити цю подію. Переконаний, що з відкриттям оновленого стадіону для Кам’янця-Подільського розпочнеться новий переможний відлік!”, – зазначив посадовець у своєму Telegram.

Він додав, що загальна кошторисна вартість ремонтних робіт становила 38 975 000 гривень. Стадіон розрахований на 2 587 глядачів. Оновлено трибуни, адмінбудівлю, газон футбольного поля, встановлено синтетичне покриття для бігових доріжок, облаштовано сектори для стрибків, сектори для метання списа, диска та молота, штовхання ядра. Передбачено умови для розміщення глядачів з обмеженими можливостями.

Кам`янчанам добре відома історія ремонту центрального стадіону, пов`язана зі скандалами та судовими справами. Роботи фактично розпочали в 2019 році. Об’єкт ремонтували в рамках президентської програми “Велике будівництво” і він став одним із дев’яти проєктів,  які фінансувались за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Проте, як писав ХМ-ІНСАЙД, вже у 2021 році Хмельницька обласна прокуратура в судовому порядку вимагає розірвати договір із підрядником, який за 11 000 000 гривень мав провести капітальний ремонт міського стадіону ім. Г.А. Тонкочеєва. Третину цієї суми міська рада перерахувала підряднику як аванс, проте підприємство документально підтвердило виконання робіт лише на 96 000 гривень, а невикористану ж частину авансу не повернуло.

Після цього міська влада змінила підрядника та збільшила суму виконання робіт з 12 400 000 гривень до 33 500 000. Міський бюджет співфінансував проєкт.

Наразі ж із нереалізованого з проєкту основним, за словами керманича міста, залишається оновлення східної трибуни. Тож сподівається, що повністю завершити роботи вдасться після перемоги України у війні.

(Фото зі сайту Кам’янець-Подільської міської ради та сторінки Сергія Гамалія)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм