Лідирують зайці: лісівники на Хмельниччині порахували дичину

Екологія

На Хмельниччині завершили «зимовий перепис» диких тварин у мисливських угіддях усіх користувачів. Усього по області зафіксовано 6 528 копитних та 83 073 хутрових звірів. Найбільше – зайців (43 704), сірих куріпок, ондатр, борсуків, козуль.

За даними обліку, повідомляють в Хмельницькому ОУЛМГ, спостерігається ріст чисельності основних видів копитних тварин. Відтак на території лісопідприємств зафіксовано 2 084 копитних.

«З них – 1 683 козулі, 337 кабанів, 61 лось. Також лісівники нарахували 5 182 хутрових звіра. Найбільше зайця – 2 019 особин, а ще 1 256 білок, 453 бобра, 402 куниці лісові, 266 тхорів чорних, 285 ондатр, 152 лисиці, 136 сірих куріпок. Також в угіддях є норки, видри, куниці, вовки, рябчики», – зазначають в обллісгоспі.

Для збереження популяції диких звірів взимку лісівники підгодовують їх: розкладають сіно, кормові віники, висипають зерно в усіх лісових угіддях підприємств.

А цьогоріч очікують на збільшення поголів’я оленів. Адже торік у Шепетівському лісгоспі придбали шість благородних оленів – одного самця і п’ять самок. Вони утримуються у вольєрі на площі майже 8 гектарів. Згодом, коли народиться молодняк і кількість оленів зросте, їх випускатимуть у ліс.

«Облік диких тварин – не самоціль. На основі його результатів  визначаються та затверджуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2022 року», – пояснюють в ХОУЛМГ.

Та додають, що отримані дані забезпечать раціональне й невиснажливе використання державного мисливського фонду.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм